Vali Avni Şarap, köylerdeki tarım programlarına katıldı

Kastamonu Valisi Avni Şarap, Tosya ilçesinde Akbük ve Aşağıdikmen köylerinde planlı programlara katıldı.

Ekincilik Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi kapsamında Akbük köyünde Bağcılıkta Telli Incelik Sistemi malzeme dağıtım programı düzenlendi.

Programda, utanmak duruşunda bulunulmasının peşi sıra İstiklal Marşı okundu.

Vali Çakır, burada yaptığı konuşmada, bu sene tarım alanında çok domuzuna projelerin hayata geçirilmesi amacıyla say harcadıklarını söyledi.

Devletin bu kök imkanlarının üreticilerle kavuşma anlarına büyük gelgel ve keyifle tanıklık ettiklerini vurgulayan Şarap, “Geçen yıl Akbük köyümüzü ziyaretimizde kocabaşı arkadaşımızla, köyün üzüm yetiştirme potansiyelinden ve bu konuda kuma tıpkısı proje fikrinden bahsetmiştik. Allah’a şükür zaman projemizin hayata geçirilmesi aşamasında dahi bir araya geldik.” dedi.

Bu sene 411 proje hazırlandığını anlatan Çakır, “Vatandaşımızı bu anlamda devletimizin imkanlarıyla buluşturduk. Seneye hedefimiz inşallah sunu bir iki 750. Yeter kim kâm gelsin. Helalinden rızkımızı kazandığımız mesleğimize sahip çıkalım. Herhangi Bir karış toprağımızı ekme noktasında bütün bu arada buyruk gösterelim.” ifadelerini kullandı.

İl Ekincilik ve Orman Müdürü Bekir Yücel Tanrıkulu ve Akbük Köyü Muhtarı Hayrettin Gül da konuşmalarında, proje karşı vukuf verdi.

Üreticilere gereç dağıtımının arkası sıra program sona erdi.

Vali Şarap, elan bilahare Aşağıdikmen köyünde düzenlenen çeltik hasadı programına katıldı.

Programlara Tosya Kaymakamı Suat Hatam, Tosya Belediye Başbuğ Yardımcısı Mustafa Koyuverme, İlçe Itimat Müdürü Selahattin Batman, Tosya Jandarma Komutanı Mülazım Zekeriya Özmen, YANLIŞSIZ Tümen İlçe Başkanı Hasan Mete Dikişci, MHP İlçe Başkanı Suat Bazlamaçcı, İlçe Ekincilik ve Orman Müdürü Uca Çakar ile çiftçiler katıldı.

Share: