“Üretimde Teknolojinin Arttırılması ve Yerli Makinelerin Kullanılması” projesinin bindi sözleşmesi imzalandı

“2022 Yılı Sektörel Yenilikçilik ve İstihdam Finansman Desteği Programı” çerçevesinde destek almaya hak kazanan tıpkı şirkete ilişik “Üretimde Teknolojinin Arttırılması ve Domestik Makinelerin Kullanılması” projesinin destek sözleşmesi imzalandı.

Gerçekleşen imza törenine, KUDAKA Genel Sekreteri Oktay Yiğitlik, pres sahibi Süleyman ve Bedri Karadaş ile projeden sorumlu ajans yetkilileri katıldı.

Erzincan’da faaliyet gösteren ve halihazırda plastik torba, yararsız torbası, çanta, çuval, sandık, kutu, kasa, damacana, şişe, bidon, bobin, kapsül vb. paketleme malzemelerinin imalatında bölgenin öncü firmaları arasında yer kayran işletmenin, proje çerçevesinde üretim kapasitesinin ve kalitesinin arttırılması planlanmakta.

Proje böylelikle yenilenen üretim hattının plastik imalatına eklenmesiyle birlikte üretim kapasitesinin iki katına çıkarılması ve birlikte istihdam artışı hedeflenmekte. Antrparantez işaret çeşitliliğinin bile artması öngörülen projede, uygulayım bilimi kullanımı marifetiyle istihsal maliyetlerinde yüzde 25’lik aynı azalma beklenirken, modern makinelerden kurulan üretim hattı ile enerji tüketiminde bile tenakus öngörülmekte. – ERZİNCAN

Share: