Uluslararası Karate1 Series A müsabakaları Kocaeli’de başladı

Arsıulusal Karate1 Series A müsabakaları, Kocaeli’nin sülale sahipliğinde düzenleniyor.

Şehit Polis Güçleri Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda 25 Eylül’de sona erecek organizasyona 75 ülkeden 1065 sporcu katılıyor. Organizasyonda 64’ü milli, 136 Türk sportmen tatamiye çıkacak.

Sporcular, kadınlar kata müsabakalarıyla başlayan turnuvada, zaman ve erte türlü kategorilerde elemelerle dömifinal müsabakalarına çıkma. Şampiyonanın serencam günü ise madalya mücadelesiyle geçecek.

“64 milli sporcumuzla buradayız”

Türkiye Karate Federasyonu Başbuğ Aslan Abid Uğuz, AA muhabirine, ortaklık ve ülke sayıları itibarıyla Avrupa Şampiyonası’ndan haddinden fazla daha nazik bir yapılanma gerçekleştirdiklerini vurgulayarak, “75 büyüklük, 1065 sportmen var. Talih adına da 64 milli sporcumuzla buradayız.” dedi.

Uğuz, şampiyonanın Acun Karate Federasyonunun balaban organizasyonlarından olduğuna bel ederek,”Bu şampiyonanın tıpkısı oylumlu tarafı üstelik sporcular burada acun sıralaması için fakül alıyorlar ve uluslararası sıralamada öne geçiyorlar. Bu organizasyonda acun sıralamasında evvel 32’de sıfır sporcular var. Sporcuların evvel 32’ye girmesi üzere çok koskocaman tıpkı şampiyonluk. Sporcularımız çokça dolgunca hazırlandılar. Burada bile esasen yer üstlerde, yeryüzü haddinden fazla madalya alan mızıka olacağımızı düşünüyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Türkiye’nin makro organizasyonlara imza attığını dile getiren Uğuz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Karate organizasyonları itibarıyla bu yıl değerli yılımız diyebilirim. Büyükler Avrupa Şampiyonası Gaziantep’de yapıldı. 26-30 Ekim’de Konya’birlikte dünya karatesinin en nazik organizasyonu yapılacak, Beklenti Genç U21 Dünya Şampiyonası, oraya 120 ülkeden 1500’e andıran sportmen katılacak. Türkiye, takkadak sportif muvaffakiyet anlamında değil, organizasyonlarda üstelik hem başarısını hem yeteneğini gösterdiği amacıyla Acun Karate Federasyonunun ilk başvurduğu ülkelerden biri oluyor.”Share: