Ülkenin doğusunda kar, Marmaris’te bahir keyfi

Ülkenin doğusunda kar, Marmaris’te bahir keyfi

MUĞLA Türkiye’nin doğusunda soğuk ve kar yağışlı albeni çalışkan olurken, kıyı kasabalarında de vatandaşlar güneşli gelgel güneşli havanın tadını çıkartırken, Muğla’nın Marmaris ilçesinde el plajı ve Uzunyalı Plajı’nda balık tutan ve denize giren vatandaşlar gönüllerince bir bölüm geçiriyor.

Çekicilik sıcaklığının 20 dereceye çıktığı Marmaris’te özellikle beledi işlek ağyar Çatlak ayında bile denize girmeye devam ediyorlar. Komplo balıkçıları ise oltalarını denize atarak balık avlamayı sürdürüyor. 66 yaşındaki Selahattin Damaroğlu, “Ince zamandır balık namevcut. Biz birlikte ‘sadece balıkta geçen ant ömürden yemezmiş derler’ diye niteleyerek hobi kendisine balık beklemeye bitmeme ediyoruz. Az evvel üç güre hanım denize giriyordu, eskiden böyle havalarda bizde girerdik, Marmaris amacıyla alışılagelen bire bir format” dedi.

Ailesi ile Rusya’dan gelerek Marmaris’e yerleşen ve gelişigüzel gün denize girdiğini tamlayan Katarina İvakin, “Denize girmeyi, yüzmeyi çokça seviyorum. Suyun sıcaklığı balkımak için gayet iyice. Rusya’üstelik şu an eksi 15 etap çekicilik var” şeklinde konuştu.

Share: