Ukrayna büyükelçisinden Komutan Böcek’e ziyaret

Ukrayna Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar ve Ukrayna Antalya Konsolosu Kaime Rustamov, Antalya Büyükşehir Şehremini Muhittin Böcek’e incelik ziyaretinde bulundu.

Antalya Büyükşehir Şehremini Muhittin Böcü, Ukrayna Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar, Ukrayna Antalya Konsolosu Irade Rustamov ve beraberindeki heyeti ağırladı. Ankara Büyükelçisi Vasly Bodnar, Ukrayna- Rusya savaşı başladıktan sonradan çok sayıda Ukraynalı vatandaşın Antalya’ya geldiğini belirterek, ” Vatandaşlarımız Antalya’da olmaktan çok bahtiyar. Çokça sayıda çocuğumuz Antalya’da yaşıyor. ve burada yaşamaktan çok mutlular. Türkiye’ye, Antalya’ya ve Büyükşehir Belediyesi’ne desteği üzere teşekkür ediyoruz” dedi.

Savaş üzüyor

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Haşere da, Sefirikebir’nin ziyaretinden duyduğu mutluluğu dile getirdi. Başbuğ Haşere, Antalya’da ateş parçası beledi Ukraynalıların Antalya’ya entegre olmalarının sevinme verici olduğunu belirterek, “Ancak, çarpışma dolayısıyla evlerinden yurtlarından olan Ukraynalı kardeşlerimiz hesabına üzgünüz. Barış ve el birliği içre gitmek çokça cesim. Ukraynalı vatandaşlarımız kendilerini evlerinde kabilinden hissetmeleri bizi bahtiyar ediyor” dedi.

Ziyaretin arkası sıra Büyükelçi Bodnar ve Başkan Böcü, çapraz hediyeler sundu. Büyükelçi Bodnar, Başkan Böcü’e Hür Ukrayna ile Osmanlı Devleti arasındaki kavil gereği iki ülkede büyükelçilik açılmasının anısına bastırılan pulu bağış etti. – ANTALYA

Share: