Uganda Büyükelçisi Tiperu Komutan Altay ile tıpkı araya geldi

Uganda Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Nusura Tiperu, Konya Büyükşehir Belediye Reisi Garaz İbrahim Altay ile aynı araya geldi.

Uganda Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Nusura Tiperu, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Amaç İbrahim Altay’la tıpkı araya geldi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Komutan Altay, ” Türkiye’nin son dönemde Afrika ülkeleriyle gelişen aynı diplomasi ve ticari hacmi var. Umuyorum kim bu ziyaretiniz üstelik ülkelerimiz arasındaki kaynaşmaya çevirgeç olacaktır. Konya, 10 bin yıldır site hayatını sürdürebilmiş bayrı bir kent. Ayrıca 200 yıl Selçuki medeniyetine başkentlik yapmış benzeri şehirde bulunuyoruz. Zaman birlikte Türkiye’nin şahıs adına 6’ıncı büyük şehri. Ayrıca Türkiye’nin ekincilik ve uran üretim merkezlerinden birisi. 5 üniversitesinde 130 bine mümasil öğrencisiyle tüvana ve kıpırdak ayrımsız site. Antrparantez Konya belediyecilik olarak de Türkiye’nin bildirme önde şehirlerinden birisi. Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığıyla gelişigüzel birçok uluslararası fariza yürütüyoruz. Merkezi Barselona’birlikte kâin UCLG Konfedere Kentler ve Yerli Yönetimler Teşkilatı’nın reislik görevini konfirmasyon alacağız” dedi.

“Siz dünyayı desteklediniz, dünya dahi sizi destekliyor”

Uganda Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Nusura Tiperu üstelik misafirperverliğinden periferi Komutan Altay’a teşekkür etti. Konya’ya ilk defa geldiğini rapor fail Tiperu, “Konya çokça fena hâlde bir site. Çok sakin bire bir site. Hakeza bir şehrin başkanıyla tanışmaktan çok memnunum. Depremde gösterdiğiniz katkılarınızı birlikte çok takdir ediyoruz. Uganda Cumhurbaşkanımızın selamını dahi getirdim. Depremde olanlardan belde tığ birlikte haddinden fazla üzgünüz. Yekpare dünya haddinden fazla kalbi kırık. Sizin yanınızdayız. Özellikle siz dünyayı desteklediniz, dünya da sizi destekliyor. Özellikle da Cumhur Reisi Erdoğan’ın Afrika’üstelik yaptıkları çokça kayda ayar” diye niteleyerek konuştu. – KONYA

Share: