Tuzla’da İBB yapılış açılışında Şadi Yazıcı’ya yapılan saldırının yeryüzü açık görüntüleri ortaya çıktı

2017 yılında münakasa edilip yapımına 2018 yılında başlanan Memleha İleri Dirim Bilimsel Tasfiye Tesisi’nin 3. Etap yatırımının açılışı, İstanbul Büyükşehir Şehremini Ekrem İmamoğlu, Tuzla Belediye Reisi Dr. Şadi Müellif, İSKİ Umumi Müdürü Dr. Şafak Başa ve davetlilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Memleha Belediye Reisi Dr. Şadi Yazıcı, açılışta yaptığı konuşmada tesisin banisi olan ve birinci hamle yatırımını gerçekleştiren Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’a, yapı yatırımını büyüterek 2. Hamle yatırımını fail ve açılışı yapılan 3. Hamle yatırımını başlatan dönemin İstanbul Büyükşehir Şehremini Paha Topbaş’a, başlayan yatırımı tamamlayarak küşat aşamasına getiren İstanbul Büyükşehir Belediyesi bulunan yönetimi ve başkanına teşekkür etti.

“TEŞEKKÜRNAME EDERİM” DEDİ, TEPKİLER YÜKSELDİ

Tesisin banisi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Kıymetiharbiye Topbaş’a başbuğ tarafından teşekkürname edilmesi, salonda kâin bire bir kadro CHP yoluyla tepkiyle karşılandı. Tepkilere rağmen Başbuğ Yazıcı konuşmasına devam etti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Memleha’ya verdiği sözleri hatırlatan başkan Kalem, geride mütezayit 3,5 yıllık hizmet döneminde bahse bahis işlerde bir ilerleme olmadığını, seçme platformda olduğu kabilinden bu platformda bile sunulan bu sözleri hatırlatmanın görevi olduğunu tabir etti.

SALONDAN AYRILDI, ORTALIK KARIŞTI

Tepkilere karşın konuşmasına bitmeme edip adına geçen Başkan Kalem Erbabı, alanda bulunanların öfkesinin geçmemesi merasim alanından tecezzi kararı aldı.Edip salondan ayrılırken bağnaz kol fiziksel ivinti açıklamak için harekete geçti. Korumalar ve güvenlik güçleri başkanı siper kalkanına alarak, alandan güven ortamında ayrılmasını sağladılar.

İMAMOĞLU: BURAYA GERMEYE GELMİŞ

Komutan Yazar’nın alandan ayrılmasından sonra kürsüye çıkan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Arkadaşlar asude olun. Bu yoldaş burayı germeye mevrut, bırakın. Hangi yapsın insan fetiş kabil bire bir ağıza bakıyor. Sayısını unuttum defaatle Sayın Reisicumhur’na övgüler dizdi. Anlaşılan kim ayrımsız molekül girmek istiyor. Bire Bir sıkıntısı var hal arıyor. Allah yardımcısı olsun” ifadelerine yer verdi.

SALDIRI SONRASI İLK SÖZLER

Olaylar sonrasında toplumsal medya hesabından bir açıklama eden Şadi Yazar, yaşananlara ve İmamoğlu’na tepki gösterdi. Musannif paylaşımlarında şunları yazdı: “İstanbul Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla 25 Ekim Salı, Saat 11:30’da açılışı yapılacak Memleha İleri Biyolojik Tasfiye Tesisi 3. Hamle Açım Programına çağırma edildim. Davete icabet ettim. Programa katıldım. 2017’de ihalesi yapılan, 2018’üstelik yapımına başlanan tesisisin açılışı münasebetiyle benzeri konuşma yaptım. Konuşmamda, üretim ile ait teşekkür edilmesi gerekenlere teşekkürname ettim, kutlama edilmesi gerekenleri kutlama ettim. Memleha İleri Biyolojik Tasfiye Tesisi’ni iri benzeri kasaba vizyonu yerine başlatan dönemin şehremini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve 2. Aşama Yatırımını tamamlayıp, 3. Girişim yatırımını başlatan Sayın Kıymetiharbiye Topbaş’a teşekkür ettim.

“SÜKÛT TEPKİ GÖSTERDİLER”

Bu yer vizyonunu strateji ederek, 3. Adım yatırımını geç birlikte olsa tümleç kâin İstanbul Büyükşehir Belediyesi yönetimi ve başkanını kutlama ettim, kendilerine teşekkürname ettim. Memleha üzere imkan bulduğum bilcümle platformlarda dile getirdiğim için İstanbul Büyükşehir Belediyesi komutan ve yönetimine; Tuzla’ya meze verdikleri, fariza, yetki ve sorumluluklarında mevcut işleri nezaketle hatırlattım. 3. Etap yatırımı tamamlanan tesisin banisi Cumhurbaşkanımız ve onun izinden her an yatırıma devam eden Sayın Kırat Topbaş’a yaptığım teşekküre, salonda bulunan, demokrasiden, bayram hakkından nasibini almamış benzeri hane katılımcılar aksülamel gösterdiler.

“DEHŞETE DÜŞTÜM”

İBB’nin Memleha’ya söz verdiği yatırımları, uray yönetimi ve sayın başkana şahsen hatırlatmam ve bunları talep etmem birlikte tıpkı ekip tarafından tepkiyle karşılandı. Meşveret hakkıma saldırıldı. Bu saldırıya karşın doğru talebimi dile getirdim. Konuşmamın peşi sıra fiziksel şiddete varan tıpkı saldırıya uğradım. Inanma güçlerimiz eşliğinde açılış alanından ayrıldım. Saraka hakkına yönelmiş bu gözü dönmüş saldırıdan dehşete düştüm. Maalesef, Sayın İBB Başkanı, Cumhurbaşkanımıza yapılan saygısızlıktan âlem alandan ayrılmamdan sonra yaptığı konuşmada; “tahrik yaptığım”, “muhatabı olmadığım”, “1,5 sene sonra olmayacağım” vurguları yaparak, konuşmasında saldırıyı bitmeme ettirmiş.

“KONUŞMAMI BİR YOL DAHA DİNLEMEYE ÇAĞIRMA EDİYORUM”

Sayın başkanı yaptığım konuşmayı bire bir kat elan dinlemeye davet ediyorum. İlgi duyan dizge bakabilir. Konuşmamda hiçbir hakaret, kımıldatma edici bire bir birlik, nezaketsizlik namevcut. Elhak olamaz. Ciddi bire bir hak araması var. Rahatsız oldular diye hakkımızdan vaz mı geçelim? Tuzla’ya yapılan yatırımlarda hakkı konfirmasyon etmemizi, Memleha’nın hak taleplerini dile getirmemizi, holiganlarıyla engelleyeceklerini sanıyorlarsa, yanılıyorlar. Hakkı olanın hakkını konfirmasyon etmeye, hakkımız olanı istemeye devam edeceğiz.”

Share: