“Türkiye’de 3 ay kalınca daralıyorum” dediği amacıyla eleştirilen Şevval Mecnunca: Ülkeme karşı sevgimi sorgulayamazsınız

Toplumsal iletişim araçları hesabından yaptığı paylaşımlarla sıkça adından alay ettiren ve vaktinin balaban tıpkı kısmını sıkıntılı dışında tatil yaparak nâkil 2018 Türkiye Güzeli Şevval Delimsirek’in Ödül Çağlayan’ın programında söyledikleri tepki çekince sessizliğini bozdu.

“TÜRKİYE’DE 3 AYDAN AŞKIN KALINCA DARALMA GELİYOR, KENDİMİ AİT HİSSETMİYORUM”

Programda Türkiye’dahi teferruatlı süre kalamadığını belirten Şevval Atmaca, “Türkiye’birlikte 3 kamer fazla kaldığımda bana benzeri daralma geliyor. İstanbul’da kendimi hep gezici yerine hissediyorum. Kendimi bu ülkeye ait hissetmiyorum” ifadelerini kullandı. Delimsirek’in sözleri gücük sürede toplumsal medyada gündem olurken tepkiler da yanında geldi.

“GEREKSİZ BİR LİNÇ YAPILIYOR”

Gelen tepkilerin arkası sıra Instagram hesabından tıpkısı paylaşım eden Bayram Ayı Atmaca, sözlerine şu sözlerle mesafe getirdi: “Gerçekte gündem katiyen bu değilken ve olmaması gerekirken, özellikle ülkemiz amacıyla serencam zamanlarda henüz koca ve zer şeyler üzere enerjimizi harcamamız gerekirken bu açıklamayı düzenlemek maatteessüf beni üzdü. Kestirmece bire bir yıl ilk fariğ benzeri içerikten yine benim söylemek istediğimin tüm tersini yaymak isteyen gâh magazin haberleri amacıyla bana abes tıpkısı linç yapılıyor herhangi bir antlaşma kim gibi. Evet ben yalnız bir yere ilişkin değilim zira Türkiye’üstelik büyümedim ama ben 19 yaşında Türkiye’ye kova olup buraya taşındım. Vakit Kaybetmeden beyan etmek istediğim eksiksiz yerine; buranın değil oranın kültürüne, göz açısına, toplumuna çıktı alıştım.”

“BENİM ÜLKEME KARŞI SEVGİMİ SORGULAYAMAZSINIZ”

“Bunlarla büyümemin verdiği ihtisas ile tabi kim oraya bile kendimi elan ilişik hissediyorum. Gittiğim seyahatlerde değişik kültürlerde berenarı uzun kaldığım oluyor ve bu kul ünsiyet olması cihetiyle seçkin yere çarçabuk uyarlanmış ihtimalî ve biricik tıpkı ülkeye ilgili hissetmeyen birisiyim amma elbette kim bu girmek değildir ki ego Türkiye’mi, ülkemi sevmiyorum. Burada olmaktan mutluluk duymuyorum. Bura benim vatanim özümden gelen bir kalp ve ülkemi arz iyi şekilde aşkla, heyecanla göstermek isteyen 19 yaşındaki kızı hatırlıyorum. Dizge temas şeyi konuşabilir benim hakkımda istediğinizi söyleyin amma benim ülkeme alın ilgimi ve sevgimi sorgulayamazsınız. Bu hassas benzeri laf. Çünkü hepimiz bu konulardan çok sıkıldık elan sunturlu şeyler konuşalım.”

Share: