Türk sürücü köpekleri mülevven görüntüler oluşturdu

Türk sürücü köpekleri renkli görüntüler oluşturdu

ÇORUM – Çorum’da WAD Türkiye Şampiyonası Türk Güdücü, Av ve Bekçi Köpekleri Irk Standartları Yarışması düzenlendi.

Çorum Belediyesi familya sahipliğinde gerçekleştirilen WAD Türkiye Şampiyonası’nda Türk çoban köpeği ırkları podyuma çıkarak birincilik için yarıştı. Hars Park’ta düzenlenen yarışmada Türkiye’nin bir nice ilinden getirilen köpek podyumda hünerlerini sergiledi. Tonya finosu, malaklı, kangal, gri, Küçük Asya çoban köpeği, Deniz Kazı, Türk palisi, Karadeniz çoban köpeği kategorilerinde yarışan köpekler, ırklarının özelliklerine göre değerlendirmeye makbuz. Yarışmada, adım düzlük köpeklere ödül abla ve madalya verildi.

Uluslararası Avrasya Kapik Irkları (Kinoloji) ve Sokak Köpeklerini Himaye Ihya Federasyonu Domestik ve Milli Irklar Başkanı Akın Tülübaş, WAD Türkiye Şampiyonasının 7. Etabını Çorum’da yaptıklarını belirterek, “Çokça adamakıllı atmosfer var. Beklentilerimizin üzerinde bire bir yapılanma oldu. Çorum Belediyesi’nin çokça büyük destekleri oldu. Belediyemize verdiği katkılardan ortalık teşekkürname ediyorum. Köpeklerin umumi kalitesi ve sağlıklarına baktığımız zaman Çorum haddinden fazla kudretli. 250 civarında vasıta yaptık. Yarışmaya Çorum’un yanı sıra Amasya, Tokat, Samsun, Trabzon, Ankara, Sivas, Rize gibi illerden iştirak var” dedi

Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü da, Türk sürücü köpeği ırklarının tanıtılması ve toplumda farkındalık oluşturulması üzere böyle benzeri organize düzenlediklerinin anlatım ederek, “Iyicene bire bir organize. Çocuklarımız, ailelerimiz burada. Çorum Belediyesi kendisine bu asıl organizasyonları düzenlemeye devam edeceğiz. 10’un üstünde ilden katılım var. Yarışmacılara başarılar diliyoruz” diyerek konuştu.

Share: