Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Kış Tatbikatı-2023 Kars’ta devam ediyor

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Şita Tatbikatı-2023 Kars’ta devam ediyor

MSB’den Kış Tatbikatı paylaşımı

KARS – Türk Silahlı Kuvvetleri’nin düzenlenen tatbikatlarından Şita Tatbikatı-2023 Kars’ta devam ediyor. Milli Savunma Bakanlığı, Kış Tatbikatı’nda görev alan Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin manevra görüntülerini paylaştı.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin düzenlenen tatbikatlarından olan ve 18 Ocak’ta başlayan Şita Tatbikatı-2023, devam ediyor. Azerbaycan, Almanya ve İngiltere karışma 17 ülkeden katılımcının düzlük aldığı tatbikat, Cumhuriyet Altını tarihinin yeryüzü degaje katılımlı şita tatbikatı olma özelliğini dahi taşıyor. Karsın Sarıkamış ilçesinde bitmeme fail Kış Tatbikatı 2 Şubat tarihinde sona erecek. bazen eksiklik 18 dereceye kadar düşen aheste şita koşullarında devam eden tatbikatın görüntüleri Milli Savunma Bakanlığı vasıtasıyla paylaşıldı. Kar yağışının etkisi altında olan Sarıkamış’ta görevlerini hesabına getirmeye bitmeme eden Mehmetçiklerin görüntüleri hayranlık uyandırıyor.

“Hususi Kuvvetler Komutanlığımızın tanınmayan kahramanlarını tıpkı da Şita Tatbikatı’nda izleyelim”

MSB yoluyla yapılan paylaşımda,” Korkusuzca ve profesyonelce seçkin tip pres görevi yüksek başarıyla namına getiren Hususi Kuvvetler Komutanlığımızın isimsiz kahramanlarını benzeri da Kış Tatbikatı’nda izleyelim” ifadeleri düzlük aldı. Görüntülerde Hususi Kuvvetler Birliklerinin dokuz canlı kış koşullardaki cerrahi müdahale faaliyetlerine düzlük verildi. Tatbikatta 43 değişik türde 651 kurgu, 23 ayrı ayrı çapta ve cinste 865 zırh kullanılıyor. Hücum, hava hareketli harekatı, açıktan atma harekatı, hava eriştirme ve geri hizmet bindi faaliyetlerinin yerine getirildiği tatbikatta; tank bölükleri, topçu bataryaları, havan takımlarının yanında kırıcı muahede timleri, Hususi Kuvvetler Komutanlığı personeli, komandolar ve helikopterler görev alıyor.

Share: