Türk-Gürcü İş İnsanları Forumu, TTSO’da gerçekleştirildi

Trabzon’bile, Türkiye ve Gürcistan iş dünyası temsilcilerinin katılımıyla Türk-Gürcü İş İnsanları Forumu yapıldı.

Trabzon Tecim ve Sanayi Odası (TTSO) Toplantı Salonu’ndaki toplantıya, TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu, Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti Faziletli Şura Başkanı Dato Gabaidze, Çevik Özerk Cumhuriyeti Milli Yetişek ve Spor Bakanı Maia Khacishvili, Batum Şehremini Archil Chikovani, Acara TSO Başkanı Giorgi Romanadze, Gürcistan’ın Trabzon Başkonsolosu Gela Japaridze ve Gürcistan Yabancı Yatırımcılar Derneği Başkanı Osman Canlı ile Türk ve Gürcü hareket insanları katıldı.

Hacısalihoğlu, toplantıdaki konuşmasında, Türkiye ile Gürcistan arasındaki ticari ilişkilerin herhangi bir iki ülkenin gelişim insanlarının çabasıyla bugüne kadar geldiğinin altını çizdi.

Tecim hedeflerinin gerçekleşmesi için sadece aksiyon insanlarının acul debi etmesinin yetmediğini belirterek ülkelerdeki siyasi ve bürokratik yapının üstelik benzeri şekilde gelişmesi gerektiğini vurgulayan Hacısalihoğlu, “Bizlere bile bazen mesail ve hal önerileri aktarılıyor ve bunların sonuca bağlanması üzere lüzum hane yerine gerekse bakanlıklar gözetiminde ceht sarf ediyor, ilişkilerin gelişmesine katkı sağlamaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Hacısalihoğlu, hisse senedi insanları arasındaki ilişkileri az buçuk henüz hamam tutarga lüzumlu iki mevki arasında gerekse üçüncü ülkelerle ticaretin gelişmesine katkı sunmayı amaçladıklarını sözlerine ekledi.

Gabaidze ise bu soy toplantıların gelişim insanları üzere balaban okazyon olduğunu vurguladı.

Aktif’ın da sunum gerçekleştirdiği derinti sonrası gelişigüzel iki ülkenin gelişim insanları ikili görüşmeler gerçekleştirdi.

Share: