Trendyolgo İşçileri Maslak’ta Eylem Yaptı: “Direne Direne Kazanacağız. Yoksulluk Zammını Reddediyoruz”

TrendyolGo’dahi kuryelik fail işçiler; zaman Ankara, İstanbul ve İzmir’de çalışma ve hayat koşullarının iyileştirilmesi talebiyle gösteri yaptı. Trendyol İşçi Komitesi, taleplerini “Yoksulluk zammını reddediyoruz. Paket başına ücretler artırılsın. Alevli saatlerin çalışma zorunluluğuna hayır. Koyuverme hakkı. Mahrukat giderleri karşılansın” diye niteleyerek sıraladı.

TrendyolGo’da kuryelik eden işçiler; bugün Ankara, İstanbul ve İzmir’de yakıt giderlerinin karşılanması, paket başı sevap artışı, mola hakkı gibi talepleri için eylem yaptı. “Sefalet ücretini reddediyoruz” diyen kuryelerin, İstanbul Alibeyköy ofisinden başlattıkları eylem Maslak’ta kâin genel biçim önüne kadar sürdü.

Umut-Sen’in toplumsal iletişim araçları hesabından yapılan paylaşımda, “Plazalarınızın önüne geldik hakkımızı almaya evet alacağız ya yakacağız! TrendyolGo işçileri Maslak’taki Trendyol Genel Merkezi uğrunda sefalet zammına, sömürüye alın hep bu arada direniyor. Direne direne kazanacağız!” denildi.

Trendyol İşçi Komitesi ise, içtimai medya hesabından “Direne direne kazanacağız! Taleplerimiz; Yoksulluk zammını reddediyoruz! Paket başına ücretler artırılsın! Alevli saatlerin himmet zorunluluğuna müfit! Koyuverme hakkı! Yakıt giderleri karşılansın” açıklamasını yaptı.

“BEN EVİME 30 PAKET İLE DÖNDÜĞÜMDE MİNİMAL KENDISINE CEBİMDE 1300 TL OLMASINI İSTİYORUM”

Trendyol İşçi Komitesi’nin paylaştığı videoda bire bir işçi yoluyla yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Rüfeka hepimizin davası ortak. Şartların iyileştirilmesi, cebimize banal aklık miktarda insani şartlarda çalışarak mülk girmesini istiyoruz. Bir Numara aktarılma hiçbirimiz birleştirme olmadan buraya geldik, bittabi geldik tamam? Çıktı illallah etmiştik. Sürekli bize herhangi bir şeyin daha dolgunca olacağını söyleyip gerçekte bire bir şey yapmıyorlardı. ve güzeşte ne yaptık biz? Benzeri remiks açıklandı, birbirimize kombinasyon olmadan bir şekilde Maslak’a kadar geldik. Henüz sonrasında ne oldu? Daha Çok benzeri değişim yapabileceğimize inandığımız için sayımız arttı. Biz az buçuk evvel bozukluk yukarı çıkıp konuşmadık? Zira geri çarçabuk ne istediğimizi ortaya çıkarmaya çalıştık, 25-26 yön çıkardık. Siz tek şey yapmıyorsunuz sanıyorsunuz amma biz esbak mıntıka temsilcileri ile yazmış olduğumuz maddeleri münakaşa ettik. Hangilerini sunabiliriz, hangilerini sunamayız. Görgüsüz adina söyleyeyim, genişlik temelde buraya hulul sebebimiz paraydı. Bizler hariç çıkıyorsak, 10 saat dışarı dahi kalıyorsak lazım sen bana bonus ver istersen ödeme umurumda değil. Amma ego evime 30 paket ile döndüğümde minimal adina cebimde 1300 TL olmasını istiyorum.”

Share: