Trampolin Cimnastik Türkiye Şampiyonası sürüyor

Türkiye Cimnastik Federasyonunca Bolu’de planlı Trampolin Cimnastik Türkiye Şampiyonası bitmeme ediyor.

Karaçayır Mahallesi’ndeki cimnastik salonunda gerçekleştirilen şampiyonaya, 9 ilden 10-12, 13-14, 15-16 ve 17+ kadın ve eş gruplarından 95 sporcu katılıyor.

Türkiye Cimnastik Federasyonu Trampolin Ustalık Kurul Başkanı Delikanlı Abdiloğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Acun Şampiyonası öncesi milli takımların performansını müşahede açısından kontrol niteliğinde olan yarışmanın yılın sonuç organizasyonu olduğunu söyledi.

Şampiyonaya 9 ilden 95 sporcunun katıldığını anlatan Abdiloğlu, “Eş Zaman müsabakalarımız var. Bir kamer sonraları Dünya Şampiyonamız olacak. Ondan geçmiş yapacağımız kampta, füru bu müsabakadan seçilecek. Bittabi ki bire bir yıl süresince yapılan müsabakaların sonuçlarına bakarak seçilecekler.” dedi.

Abdiloğlu, trampolin branşı namına haddinden fazla hızlı gittiklerini dile getirerek, şunları kaydetti:

“2012 yılında Cimnastik Feferasyonu Başkanı Suat Çelen’in olmasıyla gelişigüzel çok acul ivme aldık. Komutan olur imkânsız, 11 trampolin aldı. Yer balaban eksikliğimiz bile oydu. Ondan ilk malzememiz yoktu ve bekliyorduk. Trampolin aldık ve illere dağıttık. Oradaki antrenörlere eğitimler verdik. Eğitimler sonucunda 2 sene geçmiş Avrupa Şampiyonası’nda 2. ve 3’üncülüğümüz var. Güzeşte yıl Dünya Kupası’nda kızıl madalya aldık. Haddinden Fazla bodur sürede bereketli defa katettik diye niteleyerek düşünüyorum.”

Seçkin güzeşte çağ başarılarının üstüne koyarak gittiklerini anlatım fail Abdiloğlu, “Trampolinde hedefimiz olimpiyat. Bunlar de olimpiyata giderken bastığımız basamaklar. Birisi bu, başkası Dünya Şampiyonası. Asıl elemeler da 2023 yılının gücük ay ayında başlayacak. Olimpiyat kota elemeleri şubatta Bakü’üstelik Acun Kupası ile başlıyor. Startı orada veriyoruz. Acun Şampiyonası’ndan sonraları ayrımsız traksiyon çizeceğiz.” şeklinde konuştu.

Share: