TOKİ, 26 ilde 365 arsayı yalınlık artırmayla satacak

Belde, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Şişman Göz İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul, Ankara ve İzmir’in de aralarında bulunduğu 26 ildeki 365 arsayı yıldızlı artırmayla satışa çıkardı.

AA muhabirinin TOKİ’den aldığı bilgiye bakarak, bölük, ticaret, endüstri, turizm organizasyon alanı, hususi okul alanı, akaryakıt istasyonu, gayrimuntazam kuruluş, oto galericiler sitesi, otopark ve dinlenme alanları niteliğindeki arsalara, yüzde 25 peşinat 36, 48 ve 60 ay vadeyle cemaat olunabilecek.

Muhammen bedeli 4 milyar 721 milyon 272 bin 46 lira olan kısaca 1 milyon 501 bin 219 metrekare büyüklüğündeki Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Aydınlık, Balıkesir, Çanakkale, Diyarbakır, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin, Muğla, Niğde, Şanlıurfa, Tekirdağ, Çeltek ve Van’bile kâin 365 yer belirtik artırmayla satılacak.

Açık artırma, 12 Ilk Teşrin 2022 Çarşamba ve 13 Teşrinievvel Perşembe günleri saat 10.30’de iki ayrı oturum halinde yapılacak.

Oturumlar, Ankara Çankaya Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ile İzmir Bayraklı Tepekule Kurultay ve Işporta Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Antrparantez “www.emlakmuzayede.com.tr” adresinden üstelik teklif verilebilecek.

KDV’den affedilmiş, yüzde 25 peşinat, 36, 48 ve 60 kamer önel

Alıcılar, bölük, ticaret, sanayi, turizm yapı alanı ve akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki arsalara yüzdelik 25 peşinat, 36, 48 ve 60 ay önel ile eş olabilecek. Antrparantez arsalar KDV’den affedilmiş şekilde satılacak.

12 Teşrinievvel 2022 Çarşamba günü saat 10.30’da yapılacak celi artırmada, Çanakkale, Eskişehir, Van, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Ankara, Afyonkarahisar, Balıkesir, Elazığ, Gaziantep, Tekirdağ, Çeltek, Kayseri, Konya’birlikte bulunan arsaların 13 Ekim 2022 Perşembe saat 10.30’daki kategorik artırmada ise Adana, İstanbul, Kocaeli, Şanlıurfa, Antalya, Muğla, Ziyalı, İzmir, Kırıkkale, Manisa, Mersin ve Niğde’da mevcut arsaların satışı gerçekleştirilecek.

Satışa verilen arsalar beyninde Adana Çukurova’de bölük, Ankara Çankaya’dahi hane ve tecim, Antalya’bile basamak ile ticaret, Okumuş’da turizm bünye alanı, Elazığ’bile basamak-tecim alanları bulunuyor.

İzmir’de satışa sunulan arsalar arasında uran, yerleşik konut alanı, gerçekten uran sitesi, tarım ve basamak alanları bile bulunuyor.

Ayrıca İstanbul Başakşehir’da konut ve tecim alanları satışa sunuldu.

Satışa ilişkin uzun bilgiye “www.toki.gov.tr” ile “www.emlakmuzayede.com.tr” genel ağ adresinden ve 0 212 608 15 00 numaralı telefondan ulaşılabilecek.

Share: