Tokat haberi: Yenimahalle Belediyesi, 5 Ahzüita Namına Gündüz Enerji Paneli Kuracak

Yenimahalle Belediyesi, ilçenin değişik noktalarında bulunan alışveriş yerlerini çevreci tıpkı dokunuşla yeniliyor. Ahzüita yerlerini kış mevsimi öncesinde sadık arkaç getirmeyi planlayan Yenimahalle Belediyesi, bunun beraberinde münasebet alanlarının üstüne yenilenebilir enerji kullanımı üzere devir enerji santralleri kuruyor.

Yenimahalle Belediyesi, alım satım yerlerini çevreci ve erke dostu alanlar haline değirmek üzere kolları sıvadı. Enerji tasarrufuna nazik ulama sunmayı hedefleyen uray, mevcutta beden belirgin olan Kardelen, Ergazi, İnönü ve Kentkoop Mahallesi ilişki yerlerinin üzerini kapatarak fotovoltaik zaman enerji panelleri yerleştirecek. Hazırlanan proje ile Mağrip Sitesi Mahallesi Ahzüita Yeri ile birlikte toplamda 26 bin 394 metrekare alana erke paneli yerleştirilerek şebeke angajmanlı cıvıltı enerjisi üretimi yapılacak.

“KENDİ ELEKTRİĞİMİZİ KENDİMİZ ÜRETECEĞİZ”

Yenimahalle Şehremini Fethi Yaşar, “Göreve geldiğimiz günden beri uray kaynaklarını bildirme mübarek şekilde bürümek için var gücümüzle çalışıyoruz. Yenimahalle’birlikte artırım konusuna iri ehemmiyet veriyoruz. Devlet yerine erke sarfiyatını azaltmak ve taşıl yakıtlar namına yenilenebilir enerjiye geçişi başlatmak üzere birlikte çalışmamız gerekiyor. Bugüne büyüklüğünde kamu kaynaklarını özenle kullandık. Şimdi üstelik ilkokul mahallemizde açıkça olan alışveriş alanlarının üzerini kapatacağız. Bu alanlara tarih enerjisi panellerini konumlandırarak öz elektriğimizi üretecek ve belediye bütçesine haddinden fazla kısık benzeri yardım sağlayacağız. Ürettiğimiz elektrikle belediyemizin tamlık tesislerinin ihtiyacını karşılamayı planlıyoruz” dedi.

Share: