TFF 3. Lig’de sezonun önceki santrası yarın

TFF 3. Takım’in 3 grupta 53 ekibin mücadele edeceği 2022-2023 sezonu, yarınki müsabakalarla başlayacak.

Geçen mevsim Bölgesel Çolpa Tabur’den TFF 3. Klasman’e sâdır Muş 1984 Muşspor, Eynesil Belediyespor, Arguvan Belediyespor, Cebel Belediyespor, Amasyaspor FK, Bitexen Sapanca Gençlikspor, Bulvarspor, Ayvalıkgücü Belediyespor, Efeler 09 Spor FK, TFF 2. Klasman’den sakıt Eskişehirspor, 1922 Konyaspor, Akhisarspor, Yardımcıoğlu Sigorta Kahramanmaraşspor, Niğde Rum FK, Ergene Velimeşespor ve Turgutluspor’un birlikte, bu kulvarda bitmeme fail 37 mızıka bu sezonki TFF 3. Tabur’i oluşturdu.

1. ve 3. Grup’ta 18’er, 2. Grup’ta 17 takımın savaş edeceği TFF 3. Tabur’da ilk yarı 19 Mabeyin haftasında tamamlanacak. 2. Grup’ta değme haftayı benzeri topluluk maç yapmadan geçecek.

İkinci devre heyecanının 15 Ocak 2023’te başlayacağı ligde alışılagelen sezon 29 Nisan’de sona erecek. Play-off maçlarının tarihi sonraları belirlenecek.

Toplam 6 kol TFF 2. Kütle vizesi algı

Ligde normal sezonun bitiminde gruplarını geçmiş tam bitirenler direkt TFF 2. Öbek’e çıkma. Değme gruptan birer takımın elan TFF 2. Loda’e çıkacağı ligde, lideri izlem eden insan kadro, play-off maçları oynayacak.

Gruplarında ikinci sırada düz düz ekipler aracısız play-off finaline yükselecek. Play-off çeyrek altın finalinde alışılagelen sezonda gruplarında 3. ile 6. topluluk, 4. ile da 5. takım, biricik karşılaşma eliminasyon usulüne bakarak karşılaşacak.

Çift maç üzerinden oynanacak yarı finali geçenler finalde grupların 2. sırasındaki takımlarla karşılaşacak ve final maçları böylece gelişigüzel gruptan birer grup elan TFF 2. Tomar vizesi alacak.

Gruplarında serencam 3 tam kayran matlup bütün 9 takım Lehçe Mektep Çocuğu Yığın’e düşecek. 2022-2023 sezonu bitiminde Lehçe Toy Öbek’den 9 takım üstelik TFF 3. Lig’e yükselecek.

İlk haftanın programı

TFF 3. Loda’üstelik erte başlayacak ilk haftanın programı şöyle:

1. Grup

Yarın:

17.00 Gema Polimer Yayla Kekiği Yıldızspor- Kalecik FK (Şile)

20.00 Bakir Sazak İdmanyurdu-Amasyaspor (Mersin)

4 Ilkgüz Alım Satım:

16.00 Entegre Solar Elazığspor-1954 Kelkit Belediyespor (Elazığ Doğukent)

16.30 Nevşehir Belediyespor- Karşıyaka (3 Nolu Çim Meydan)

16.30 1922 Konyaspor-Karbel Karaköprü Belediyespor (Selçuk Üniversitesi 15 Orak Ayı)

17.00 Uray Derincespor-Eskişehirspor (Belediye Derincespor)

17.00 Belediye Kütahyaspor-Yomraspor (Dumlupınar)

17.00 Edirnespor-Çatalcaspor (Edirne 25 Teşrinisani)

20.00 52 Orduspor- Ağrı 1970 (Bakir Kargaşa)

2. Grup

Yarın:

17.00 Ergene Velimeşespor-Eynesil Belediyespor (Mustafa Eksiksizlik Atatürk)

17.00 Ayvalıkgücü Belediyespor-Bulvarspor (Ayvalık Hüsnü Uğural)

4 Ilkgüz Alışveriş:

16.00 Gümüşhane Sportif Faaliyetler-Elazığ Karakoçan (Gümüşhane Yenişehir)

16.00 Yeşilyurt D.Ç Ofspor-Orduspor 1967 (Of İlçe)

16.30 Karaman FK-Turgutluspor (Eksiksizlik Kaynaş)

16.30 Kırıkkale Balaban Anadoluspor- Alanya Kestelspor (Başpınar)

17.00 Kuşadasıspor-Yardımcıoğlu Sigorta Kahramanmaraşspor (Kuşadası Hususi Türk)

17.00 Bayrampaşa- Darıca Gençlerbirliği (Bayrampaşa Tehlikeli Emeç)

3. Grup

Yarın:

16.00 Artvin Hopaspor-Efeler 09 Spor FK (Hopa İlçe)

16.00 Fatsa Belediyespor-Bitexen Sapanca Gençlikspor (Fatsa İlçe)

16.00 Muş 1984 Muşspor- Bergama Belediyespor (Muş Şehir)

16.30 Cebel Belediyespor-Erbaaspor (Kepez Hasan Doğan)

17.00 Akhisarspor-Arguvan Belediyespor (Spor Kaba Et Akhisar)

4 Eylül Ahzüita:

16.00 Niğde Rum FK- Beyoğlu Yıpranmamış Çarşı (Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Kampüs)

16.30 Güneş Holding Çankaya FK- Siirt İl Özel İdaresi (Osmanlı)

16.30 68 Aksaray Belediyespor-Osmaniyespor FK (Dağılgan)

17.00 Büyükçekmece Tepecikspor- Bursa Yıldırımspor (Tepecik Şenol Ruz)

Share: