Telefonundaki KADES uygulamasını gösteren Müge Anlı, kadın seyircilere seslendi: Telefonunuza indirin

Ayrıntılı yıllardır ATV ekranlarında yayınlanan Şekerli Anif programının başarılı sunucusu Müge Anlı, bugünkü faal yayında avrat seyircilerine seslendi. Artan kadına şiddete özen çeken Anlı, etken yayında KADES uygulamasından bahsetti.

“UYGULAMA KÖLE VAR, SİZ BILE İNDİRİN”

Güvenlik Genel Müdürlüğü vasıtasıyla mücehhez ve evgin durumlarda kullanılması müstelzim KADES uygulamasının telefonunda aylı olduğunu belirten kudretli televizyoncu Müge Anlı, “Kimse ‘kocam beni öldürmez’ diye niteleyerek düşünüyor amma öldürüyor. O yüzden bu KADES uygulamasını lütfen indirin. Bakın kul bile var. Uygulamayı sunma ulaşabileceğim yere aldım. Hangi antlaşma ne yaşayacağımız galiba değil. İndirin şu KADES uygulamasını” şeklinde konuştu.

KADES UYGULAMASI NEDİR?

KADES, kadınların ve çocukların maruz kaldığı çaba, taciz kabil dağ eylemleri biraz bile olsun çelmek hesabına kullanıcılara sunulmuş resmi benzeri uygulamadır. Güvenlik Umumi Müdürlüğü aracılığıyla hazırlanmış ve IOS ile Android telefonlara indirilebilir. Eşinden veya benzeri başkasından şiddet gören evet de şiddete maruz kalma ihtimali olan kadınlar, çokbilmiş telefonları üzerinden yapacakları ihbarlarda aceleci tıpkı şekilde bu hareket amacıyla kurulan Eş Evgin Destek İhbar Sistemi’ne ulaşabiliyorlar.

Share: