Tedaviye giden buğulu çiftin evini soydular

Tedaviye revan buğulanmış çiftin evini soydular

Hastanede otama gören felçli kadının evine giren hırsızlar kızıl eşyaları çalıp kayıplara karıştı

KARABÜK – Karabük’te, mefluç olan ve tedavi için hastanede yatan Fatma Adakoğlu isimli kadının evine giren hırsızlar eşyaları çaldı.

Görüngü, cemaziyelevvel akşam saatlerinde, gestalt ilçeye merbut Yıpranmamış Mahalle Cengiz Topel Caddesi Anıt Sokak’ta meydana geldi. Ankara’da zinde Eray Adakoğlu, inmeli annesi Fatma Adakoğlu’nu tedavisi için Karabük’ten alıp Bolu İzzet Baysal Yetişek ve Araştırma Hastanesi’ne götürdü. Annesinin hastaneye yatış işlemleri sonrası, esas babasıyla vedalaşıp Ankara’ya dönen Adakoğlu, akrabalarının aramasıyla eve eşkıya girdiğini öğrenip tekrar Karabük’e geldi. Eve mevrut polis güçleri ekipleri inceleme yapıp, kanıt topladı. Hırsızlık şüphelilerinin istinatgâh kattaki dairenin korkuluğunu kırıp, pencereyi açarak içeri girdiği belirlendi.

Dün sabah annesi ve babasını alıp tedavi için Bolu’ya gittiklerini söyleyen Eray Adakoğlu, elan ilk üstelik analog bir olay yaşadıklarını belirterek, ” Demir korkulukları kırıp eve giriyorlar. Odanın birlikte kapısı kilit olduğundan onu bile kırıp odaları açmışlar. Televiyon ve değerli eşyaları almışlar.” dedi.

Share: