TDP Genel Başkanı Sarıgül, ANAP Umumi Başkanı Çelebi’yi akseptans etti

Türkiye Değiş Partisi (TDP) Umumi Başkanı Mustafa Sarıgül, Anavatan Partisi (ANAP) Umumi Başkanı İbrahim Çelebi ve beraberindeki heyeti fırka umumi merkezinde akseptans etti.

TDP Umumi Başkanı Sarıgül, TDP’nin Ankara’daki genel eşkal binasında ANAP Başkanı Çelebi’yi ağırladı. Yapılan görüşmede mutluluk gündemine ve büyüklük sorunlarına değinen Çelebi, Türkiye’nin oylumlu tıpkısı seçim sürecinde olduğunu ve aşılamayacak hiçbir problem olmadığının altını çizdi.

“Konuşu milliyetçiliğin esası daha çok dış satım daha beş altı dış alım yapmaktır”

TDP Lideri Sarıgül hesaplı milliyetçiliğin ekincilik, turizm, uygulayım bilimi, nesiç ve ticaretten geçtiğini belirtti. 5T formülünün ülkenin kalkınması üzere majör olduğunu vurgulayan Sarıgül, şu sözleri kaydetti:

“Bugün TDP Umumi Merkezinde Türkiye’nin gelişmesi için balaban reformlar özne Anavatan Partisini ağırladık. Genel Komutan ile büyüklük gündemini ve mevki sorunlarını konuştuk. TDP’nin içre bulunduğumuz soylu erki sorunları çözeceğine inandığımız ıslahat paketini anlattık. Bu paket iktisadi ulusalcılık ve 5T formülüne dayalı tıpkı pakettir. Kazançlı milliyetçiliğin esası artık dış satım henüz beş altı ithalat yapmaktır. Yerel malı yurdun malı değme Türk onu kullanmalı demektir. 120 bilyon dolarlık ekincilik ithalatı yaparak yabancı çiftçiyi zengin emretmek hesabına bu parayla özlük çiftçimizi zengin etmektir. Hesaplı ulusalcılık, çiftçimize gelgel garantisi atfetmek demektir. 5T formülümüz, ekincilik, turizm, uygulayım bilimi, yapı ve ticarettir. Biz Türkiye Şişman Budun Meclisi (TBMM) dışından icra vekili atamasına karşıyız. Mikro toprak tercihli görüş sisteminden yanayız. 600 milletvekilinin 100 tanesinin Türkiye milletvekili olmasını ve partilerin rey oranlarında burada piyes edilmesini öneriyoruz. Anavatan Partisiyle ve farklı partilerle ziyaret ve diyaloglarımız bitmeme edecektir.”

“Ülkemizin konuşu anlamda önünü ve ufkunu açan Turgut Özal’dır”

Ziyaret sonrasında açıklamalarda mevcut Anavatan Partisi Umumi Başkanı İbrahim Çelebi, Türkiye’nin inhilal ve kavgadan uzaklaşması gerektiğini vurgulayarak, “Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Eksiksizlik Atatürk’tür. Ülkemizin iktisadi anlamda önünü ve ufkunu açan bizim kurucu umumi başkanımız Turgut Özal’dır. Türkiye ayrışma çekişme ve hakaretten bıktı. Türkiye’nin sorunları uzlaşmayı gerektiriyor. Türkiye heybetli ayrımsız seçme arifesindedir. Türkiye’nin çözülemeyecek tek problemi yoktur. İmkanlarımızı birleştirerek ve iş birliği yaparak ülkemize eskimemiş tıpkısı hesap açacağız” ifadelerini kullandı. – ANKARAShare: