TDP Genel Başkanı Sarıgül, Adıyaman’da depremzedeleri konuşma etti

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Umumi Başkanı Mustafa Sarıgül, Adıyaman’da afetzedeleri görüşme etti.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin sunma fazla yıkıma posta açtığı şehirlerden Adıyaman’a gelen Sarıgül, oba kentlere yerleştirilen depremzedelerle buluştu.

Depremzedelerle dostça eden Sarıgül, gazetecilere yaptığı açıklamada, depremin arkası sıra Türkiye’den binlerce kişinin afetzedelerin yarasını sarmak üzere bölgeye geldiğini belirterek Allah’tan benzeri daha Türkiye’ye ve insanlığa analog acıları göstermemesini diledi. Sarıgül, Türkiye’nin yaralarını arz gücük sürede saracağına inandığını dile getirerek şunları kaydetti:

“Yıkılanı yaparız, dağılanı toplarız amma inanın ki revan canları köylü getiremeyiz. Hep birlikte bu enkazın altında kalmayacağız, üstesinden geleceğiz. Kâfi kim birliğimizi, beraberliğimizi koruyalım. Bu depremde haddinden fazla teessürat yaşadık ama bizi ayağa kaldıracak Türk milletinin gücünü gördük. Dayanışmanın, yardımlaşmanın, muadele hukukunun hangi gitmek olduğunu gördük. Bu balaban felaketin üstesinden geleceğiz. Afeti hep gelişigüzel aşacağız, yaralarımızı alay malay saracağız. Yaşadığımız teessürat bize defa gösterecek, korkmayacağız, yılmayacağız, yıkılmayacağız, dimdik ayakta kalacağız.”

Türkiye’nin yer sarsıntısı ülkesi olduğuna dikkati çeken Sarıgül, lazım tedbirlerin alınması için “Saf Afat ve Yer Sarsıntısı Bakanlığı” kurulmasını önerdi.

Share: