TBMM Cazibe ve Bütçe Komisyon Başkanı Yılmayan, “Sarsıntı bölgesinden Bingöl’e 40 karı getirildi”

TBMM Cazibe ve Bütçe Encümen Başkanı Yılmaz, “Sarsıntı bölgesinden Bingöl’e 40 eş getirildi”

BİNGÖL Bingöl’birlikte matbuat mensuplarıyla bir araya mevrut TBMM Cazibe ve Bütçe Yarkurul Başkanı Cevdet Yılmaz,” Deprem bölgesinden Bingöl’e mevrut ailelere da Bingöl dahi destek veriliyor. Şuana büyüklüğünde 40 aileye 300’e aşkın gönüllümüz destek oldu ve destek olmaya devam ediyor” dedi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde binlerce ev çökerken, esasen binlerce güç hayatını kaybetti ve yaralandı. Dünyadan ve tüm Türkiye’den hareket bölgelerine yardımlar sürüyor. Bu çerçevede Bingöl’den bile bölgeye yardımlar gönderilemeye devam ediyor. Bingöl’deki yardımlara ilgilendiren açıklamalarda mevcut TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Cevdet Yılmayan, şuana büyüklüğünde kentteki resmi kurumlar koordinesinde deprem bölgesine 30 tır müzaheret gönderildiğini söyledi. Deprem bölgesinden Bingöl’e getirilerek yerleştirilen ev sayısının üstelik 40 olduğunu belirten Yılmaz, söz konusu bindi devam edeceğini vurguladı.

Yılmayan, “Cumhuriyet tarihimizin genişlik büyük felaketlerinden birini yaşıyoruz. İki pasaj büyük zelzele yaşandı. 10 ilimizi etkiledi amma çokça henüz açık aynı coğrafyada etkisi oldu. Bu depremde hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımıza Allah’tan yağmur diliyorum. On binlerce yaralımız var, hepsine şifa diliyorum. Bingöl namına bu depremden etkilenen illerden biri olduk, ağırbaşlı benzeri şekilde hisseden illerden biri da Bingöl oldu. Amma çokça şükür Bingöl’dahi cana mevrut tıpkı kötülük yok. Gâh hasarlar var amma yeryüzü gelişmemiş sürede tayin yazar gereği yapılacaktır. Çabucak şehremaneti ve valilik koordinasyonunda Bingöl’den 11 binden çok battaniye, 500’den çok ısıtıcı, 8 bin 600 besin kolisi, 131 bin 616 giysi, 3 bin 600 bala bezi paketi, 4 binden çok yavru maması paketi, 566 uyuma seti, 212 binden fazla savuşturmak, 20 binden çok koli hazır su, 2 bin 856 koli amade azık, 227 halı, 3 binden çok hıfzıssıhha paketi ve toplamda resmi kurumlarımızın koordinasyonunda revan 30 tır var. Herhangi Bir gün bu sayılar artıyor. Bizden Adıyaman’a, Malatya’ya, Islahiye’ye ve Şanlıurfa’ya yardımlar gitmiş durumda. Alelhusus Bingöl belediyesinin 13 aracı hareket bölgesinde. Hareket bölgesinden Bingöl’e mevrut ailelere birlikte Bingöl dahi destek veriliyor. Şuana büyüklüğünde 40 aileye 300’e fazla gönüllümüz destek oldu ve bindi olmaya bitmeme ediyor. Kurumlarımızı seferber etmiş durumdayız, Allah’ın izni ile hiçbirini açıkta bırakmayacağız” dedi.

Bingöl Şehremaneti binasında planlı toplantıya Yılmayan’ın yanında YANLIŞSIZ Fırka Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, Belediye Başkanı Erdal Arıkan ve çekicilik müdürleri katıldı.

Share: