Tarih, “Karabük-Yenice karayolunu mukassem el haline lütfetmek üzere hangi gerekiyorsa başlatmak durumundayız”

AK Parti Karabük Milletvekili Niyazi Ruz, Karabük- Yenice karayolunu mukassem yol haline ilam etmek için vacip çalışmaları başlatacaklarını belirtti.

Mebus Gündüz, serencam günlerde trafik kazalarının korkulu yaşandığı Karabük-Yenice karayolu karşı değerlendirmelerde bulundu.

Son tıpkı kamer içerisinde ateş âdem kazaların olduğunu belirten Tarih, “Genç kardeşlerimizi kaybettik. Andıran az buçuk önce Yenice MHP yönetiminden benzeri kardeşimizi kaybettik. Daha geçmiş Eflani Orman İşletmesinde etkin benzeri arkadaşımızı kaybettik. Defa biraz gidiş geliş yoğunluğu arttı. Yenice yolumuz çıktı ağır sıklet vasıtaların günce gelişim vesilesiyle gidip gelenlerin artmasıyla su arttı” dedi.

Tarih, Filyos’ta aynı erke üssünün doğduğunu ve bu gelişmelerin da trafik yoğunluğunu artırdığı söyledi.

Karabük -Yenice karayolunda kat çalışmalarının yapılmasının mahdut olmadığını nâkil Gün, “Kâin yolun yapımı 25 yılı buldu. Bu suret mahdut benzeri düz olduğu üzere, oldukça de tünellerin mevcut olduğu bir kez. Bu tünelleri tevsi şansımız yok. Siyasiler adına biz bunu epeydir ruzname dahi tutuyoruz. Iblağ Bakanlığı ile bunu görüşüyoruz. Toprak milletvekilleri olarak aynı araya geldik. Önümüzdeki haftalarda bu durumu görüşeceğiz. Bunu gündeme getirip, bu yolu bölünmüş öğün haline ilam etmek için hangi gerekiyorsa başlatmak durumundayız. Bunun amacıyla ayrımsız proje ihalesi yapılması gerekiyor. İvedi sorunumuz Karabük ve kesim olarak bu görünüyor” diye niteleyerek konuştu. – KARABÜK

Share: