Tapu ve KDV masrafı olmadan 40 ilde 499 yer online olarak belirtik artırmayla satışa çıkarılacak

Belde, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı eliyle 40 ilde 499 arsa online olarak ve artırma ile satışa sunulacak. Bakanlık, bu şekilde vatandaşa hem yatırım fırsatı hem dahi öz konutunu nesir ika imkanı sunuyor. Ödemede ise yüzde 25 önceden, almanak yüzde 9 fark, 24 ay önel, KDV’den ve tapu harcından affedilmiş olunacak. Açıkça artırmalar 21-22 Eylül 2022 saat 10.30’dahi yapılacak.

TAPU VE KDV MASRAFINDAN MUAF

Arsalar yüzde 25 peşinat ve 24 ay vade imkanıyla satışa sunulurken, tapu ve KDV masrafından muaf olması birlikte yatırımcıya kolay sağlıyor. Envestisman amacıyla sunulan arsalar, Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin Ağacı, Muğla, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Uşak, Van ve Zonguldak illerinde yer alıyor. Öte yandan İstanbul’da satışa çıkma ara sıra arsalar drone ile açıktan görüntülendi.

“VATANDAŞLARIMIZ BU FIRSATI KAÇIRMAMALI”

Konuyla ilgilendiren değerlendirmelerde bulunan bire bir yurt danışmanı, “Fena Hâlde bire bir okazyon vatandaşın bunu değerlendireceğini düşünüyorum. Etraflı zamandır ülkemizde ev arzında eksiklik ve sav vardı. Vatandaşlar de kendi arsalarında yapım etme fırsatı bulacak. Hele yüzde 25 peşinatla yıllık yüzdelik 9 farkla 24 kamer vadeli şekilde veriyor. Tapu harcı namevcut. KDV’den muaf banko avantajlı gözüküyor. Bütün yatırımcılar bunu izleme edecektir. Özellikle evi olmayan, eş yapacaklar bu fırsatı değerlendirebilirler. Toplanmış 40 şehirde uygulanıyor. Ankara’da 400 bin Türk Lirasından başlıyor. Gelişigüzel şehrin rayicine göre rakamlar değişiyor. Özellikle yıllık artış yüzdelik 9 bu çok makro enflasyonun yüzdelik 80’lerde olduğu aynı zamanda yıllık yüzde 9 artışla arsa kabul etmek ve 24 ay taksit taksit kabul etmek KDV’den ve tapu harcından affedilmiş olması buna çok çok deste olacaktır. Vatandaşlarımız bu fırsatı kaçırmamalı. Bu zamanda çarpık çurpuk benzeri sülale ika veya ev kabul etme şansı. Bizde yatırımcılar olarak değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.Share: