Taksici Beste’yi bıçaklayan bozuk kocanın ifadesi ortaya artık

Muğla’nın Datça ilçesinde, taksicilik yapan çarkıt eşi Beste Acıklı’yı kavgada bıçakla güç yaralayan Kenan Y. müddeiumumilik ifadesinde, “Böyle bire bir olay olmaması gerekiyordu, 2 çocuğunun annesidir. Beste bana hiç vurmadı” dedi.

Olay, 23 Açıklık günü saat 22.00 sıralarında İskele Mahallesi’nde meydana geldi. 2 çocuk annesi Beste Dram (38), bozuk eşi şehremaneti işçisi Kenan Y. (48) ile telefonda koca arkadaşı Er Kişi G. zımnında tartıştı. Henüz sonra Dram, Kenan Y. ile buluşmaya koca arkadaşı Kişi G. ile birlikte gitti. Buluşmada Kenan Y. ile Kişi G. beyninde ağız dalaşı artık. Kavgaya dönüşen olayı sona erdirmek üzere araya giren Acıklı, Kenan Y.’nin elindeki bıçakla karnından yaralandı. Datça Celal Hastanesi’ne kaldırılıp, Muğla’daki hususi hastaneye sevk edilen Beste Acıklı’nın durumunun okkalı olduğu belirtildi. Gözaltına alınıp tutuklanan Kenan Y. nin ise müddeiumumilik ifadesi ortaya çıktı.

‘Beste beni dinlemedi’

Kenan Y., ifadesinde, Beste Dırama’ya çocukları ile gelişigüzel oturması amacıyla sülale bıraktığını anlatarak “O sülale benim mülkiyetimde değil. Beste’nin yetişemediği yerde kiraya destek oluyordum. Çocuklarımın gelişimleri üzere bire bir arada yaşaması gerektiğini düşünmüştüm. Beste namına Er Kişi isminde tıpkı sevgili edinmiş. Sap, çocuklarımın anneleri ile kaldığı eve gidip, gelmeye başlamış. Bunu bana oğlum söyledi. Doğrusu kendisi dahi annesi ile tartışmış ve evi metrukiyet etmiştir. Epey oğlumun bile psikolojisi bu olaylardan kıran bozuldu. Beste’ye çocuklarımın rızası olmadan, eve nikahsız yaşadığı aynı kişinin girmesinin uygun olmadığını söyledim. Ancak beni dinlemedi” diye konuştu.

‘Bıçağı seçme savurdum’

23 Mesafe günü saat 20.00 sıralarında sıradan oğlunun kendisini arayıp, annesinin kendisi ile bahsetmek istediğini rapor eden Kenan Y., “Bunun üzerine Beste’yi aradım. Telefonda çıkan tartışma neticesinde Beste bana ‘Aşağı in, geliyoruz’ dedi ve küfretti. Apartın merdiveninde beklediğim tam Er Kişi ile Beste’yi marketin önünde gördüm. Er Kişi’mağara elinde payanda olduğunu görünce kendimi müzaheret etmek üzere aparta köylü girdim. Bıçak alıp, belime koydum. Yanlarına gidince Erkek, elindeki payanda ile başıma vurdu. Bunun üstüne belimdeki bıçağı çıkardım. Gelişigüzel savurmaya başladım. Bıçağın kime intişar ettiğini bilmiyorum. Ayvaz elindeki kötek ile bana vurmaya bitmeme etti. Gine aparta döndüm. Bıçağın üzerindeki karın, özlük kanım sandığım üzere yıkayıp, odamda kullandığım ahşap şifonyerin içine koydum. Sonra doğrusu polislere bile bıçağı rızam ile teslim ettim. Bıçağı belime koymuştum” dedi.

‘Beste bana on paralık vurmadı’

Kenan Y., herhangi birini cani niyeti olmadığını öne sürerek “Çabucak kendimi savundum. Beste ile yaptığımız telefon görüşmesinde beni ‘Erkek ile çok mutluyum. İyi ki senden ayrılmışım, onunla daha ongun münasebet yaşıyorum’ kabilinden kelimeler dahi söyledi. Böyle bir olay olmaması gerekiyordu. 2 çocuğunun annesidir. Beste bana tek vurmadı. Çokça pişmanım” dedi.

Olaya ilişkin sormaca sürüyor. – MUĞLA

Share: