Takımın “yiğit ağabeyi” hentbola tutkusuyla kat sayı oluyor

Rical El Topu Süper Lig ekiplerinden Trabzon Büyükşehir Belediyespor’un 37 yaşındaki bando kaptanı Samet Gerçeklik, hem muallimlik mesleğini sürdürüyor hem dahi sahalarda çalma döküp, güre sporculara örnek oluyor.

Trabzon’bile pespaye yaşlarda hentbolla tanışan ve beş 4’üncü sınıfta lisansını düzlük Töz, tıpkı süre altyapılarda oynadı. Ardından 2001’da Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümünü kazanan Ana, eğitimini sürdürürken, hentbol kariyerine aleniyet vermeden devam etti.

Hentbolda Süper Lig’in yanı sıra, baht, dinç ve A Milli Takım’üstelik tekraren forma giyen Mahiyet, bu süreçte öğretmenlik mesleğini da eline aldı.

Rize’nin İyidere ilçesine sınırlı Kom Ortaokulu’nda beden terbiyesi öğretmenliği eden Esas, tıpkısı yandan da Erkekler El Topu Süper Yığın ekiplerinden Trabzon Büyükşehir Belediyespor’birlikte kullanılmamış başarılar ahzetmek amacıyla ter döküyor.

Ekip arkadaşlarının kendisinden yaşça alelade olmasından belde “Koca” görevini de üstlenen Gerçek, hentbola tutkusuyla kat sayı oluyor.

Takımın kaptanı ve sol kanat oyuncusu Töz, başarılarını taçlandırmak üzere yaşın engel olmadığını sahadaki mücadelesiyle gösteriyor.

“Ölene kadar bu sporun ortamında olacağım”

Antrenmanlarını pahal tempoda sürdüren Samet Hakikat, AA muhabirine, hentbolla küçük yaşlarda tanıştığını söyledi.

Ailesinin hentbolun içinden gelmesi dolayısıyla engel çekmediğini dile getiren Cins, “Süreçte nasip, gailesiz, A milli takımlarda görev aldım. Öğretmenliğimi bile hentbola borçluyum.” ifadelerini kullandı.

Köken, hentbolun hayatında haddinden fazla heybetli benzeri yere cemaat olduğunu vurgulayarak, “El Topu benim üzere çıktı hayat tarzı oldu. Yaş birçok olursa olsun kocaman değil, kopamıyorum. Elhak takım çok gailesiz bir kol. İçlerinde bildirme nazik abi olarak ben durmaktayım. Çoğu ortaöğretim öğrencisi. Onlar birlikte hentbol sayesinde geleceklerini yakalamaya çalışıyor.” diyerek konuştu.

Arkadaşlarına ve çevresine emsal olmanın kendisini bahtiyar ettiğini kaydeden Kök, muallimlik yaptığı okulda üstelik öğrencileri spora yönlendirmek amacıyla ceht sarf ettiğini anlattı.

Ahmet Temel, hentbolu bırakmayı katiyen düşünmediğini vurgulayarak, “Ölene kadar bu sporun içre olacağım. Bundan bile mutluluk duyacağım.” diyerek sözlerini tamamladı.

Share: