Tahsin Tekmil: “Bu mevsim istifayı düşündüğüm tıpkı dakika olmadı”

Bursaspor Teknik Direktörü Tahsin Tamlık, “Bursaspor’u bütün bu arada ayağa kaldırabiliriz” dedi. Deneyimli teknik adam ayrıca, “Bu sezon istifayı düşündüğüm tek zaman olmadı. Fakat yorulduğum anlar tabii oldu” ifadelerini kullandı.

Bursaspor Ustalık Direktörü Tahsin Yekpare, 24Erzincanspor maçı öncesi açıklamalarda bulundu. Özlüce İbrahim Kalem Erbabı Tesisleri’nde gerçekleşen matbuat toplantısında 53 yaşındaki teknikçi, rakibin hoca değişikliğine gitmesiyle ait namına, “Rakibin teknikçi değişikliğine çokça kilitlenmek istemiyoruz. Tığ kendimize bakıyoruz. İhtiyacımız olan üç puanı İnegölspor maçında kazandık. Ankaraspor ve Tarsus İdman Yurdu maçında kaybettiğimiz 4 puanı adalet ettiğimizi düşünüyorum. El şartlarda uğraş ediyor kabil gözüksek birlikte lider takımın 2 fakül gerisinde olabilirdik. Ligi bilinen, oyuncularımızı bildik. Topluluk adına sunma dibi görmüş vaziyetteyiz. Bu boyut Bursaspor’u sevenleri bedbaht ediyor tabiatıyla. Bursaspor’u bilcümle bu arada ayağa kaldırabiliriz. Ayrımsız kaç kesim çöz saha maçında oyuncularımıza maalesef sövme ediliyor. Alelhusus Garp Tribünü’nden. Bursaspor’dahi görmediğim şeyler bunlar. Sağduyulu taraftarlarımızın buna müdahale etmesi geçişsiz. Lütfen onları durdursunlar. Takımlarını seviyorlarsa baştan sona futbolculara destek vermeleri gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“Bursaspor’a teknik yönetmen doğmak hayalimdi”

Tahsin Cümle, sözlerine şöyle devam etti: “Ego 12 yıl Bursa dışında çalıştım. 8 sene bile Bursaspor altyapısında görev aldım. Çokça zer oyuncular yetiştirdik. Bursaspor’da Maharet Direktör tutmak benim hayalimdi. Hiçbir özdek konuşmadan geldim buraya. O performansı ortaya koymaya çalışıyorum. Hemen bir maçta yekpare eleştirileri akseptans ediyorum. Gösterişsiz değil. Deneyimli oyuncularımızdan verim almaya çalışıyoruz. Gençlerimiz da öyle. Daha gür savaşım vereceğimizi düşünüyorum imdi. Oyuncularımızın mental durumu üstelik gayet ferah. Formamız, rakiplerimiz için ekstra güdeleme sebebi oluyor. İnegölspor maçı birlikte anca oldu. Çorum’a gidiyoruz, Afyon’a gidiyoruz kâffesi seyirci rekoru kırıyor. Bökelik takımı yenmek amacıyla savaşım veriyorlar.”

“Enver Uğraş Şahin büyük bire bir aktör”

Enver Savaş Delicesine’in yokluğu ile ilgili üstelik mütekellim Tahsin Mecmu, “Enver Çarpışma Delice’in hesabına ayrımsız kaç alternatifimiz var. Topluluk amacıyla haddinden fazla kebir ayrımsız oyuncu. Ankaraspor maçında de Enver yoktu amma ilk 45 dakikada sezonun sunu dolgunca oyununu oynadık. Oyunculara tabi kalmadan mücadele etmenin yollarını bile bulmalıyız” dedi. Hasan Ayaroğlu ile ilgilendiren düşüncelerini bile paylaşan Mecmu, “Güzeşte mevsim alt lige sakıt takımda olan deneyimli oyuncuların aksülamel görmesi bekleniyordu. Ama Enver ile Kubilay performanslarıyla o eşeği geçti. Hasan maatteessüf geçemedi. Bizim Hasan’ın kalitesine ihtiyacımız var. Sakatlıklar da yaşadı. Amma bu işler ayrımsız maçtaki performansına bakar. Biz ona güveniyoruz” ifadelerini kullandı.

“Bu zaman istifayı on paralık düşünmedim”

Bursaspor Maharet Direktörü Tahsin Bilcümle, “İstifayı düşündünüz mü?” sorusuna şu cevabı verdi: “Bu zaman istifayı düşündüğüm tek an olmadı. Fakat yorulduğum anlar tabii oldu. Çok yumruk olduğunu biliyorduk. 12 senedir dışardayım ve çok şey değişmiş. Seyircimizin kırılganlığı kalık. Onlar üstelik serencam senelerde haddinden fazla üzüldüler. Kabullenmekte zorlanıyorlar. Hayatın içinde savaşım veren insanlarız. Bursaspor’la da gönenmek istiyoruz. Biz o mücadeleyi veriyoruz, vermeye da devam ediyoruz. Yalçın duracağız. Tığ Bursaspor’a beis verdiğimizi düşünürsek durmanın anlamı olanaksız. Tığ yine Bursaspor’u tutarız tabii. Yaşanan acıları bizim oyuncularımızdan çıkarmasınlar lütfen. Haddinden Fazla baskı tıpkı mücadelenin içindeyiz. Tığ dinç bir takımız. Sağduyulu bakmamız lazım. Bize bindi vermeleri gerekiyor. Maç başlamadan kalay geçmek kabul edilemez. Gine rica ediyorum, lütfen bize destek versinler.”

“Çağatay Yılmayan inşallah hayatında kalburüstü olur”

Bursaspor Maharet Direktörü Tahsin Cümle, Çağatay Yılmayan’la ait makro açıklamalar yaptı. Deneyimli teknikçi, “Çağatay yılmaz altyapıda çalışıyor. Kendisine ayar katacak takımda oynaması için fırsat sunduk. Aldığımız raporlar, çokça gür durumda olmadığı ile ilgilendiren Çağatay sosyal bir bala. Hayatın süresince bildirişim kuracağım koca sayısı kıtipiyoz çok. Farklı de anlatabiliyor olayları. İnşallah hayatında başarılı tamam. Ego ona olağandan yıldız verdim. özel hayat ve arkadaşlarıyla olan iletişimi gözlemledik. Bildiğim ve ifham etmek istemediğim bir nice şey var. Kendisine kötülük isnat etmek istemiyorum. Umarım çok kalburüstü evet ve ongun yerlere gelir. Kendisini yeniler ve nesnel bir özeleştiri yapar. Altyapıdan olumlu anlatım gelirse bozukluk olmasın? Ama o sinyaller bana gelmedi. Hayatını gür yönetmesini öğrenmesi gerekiyor. Geçen yıl Amed’dahi oynayamadı, Niğde’ye gitti, Niğde zümre düştü. Sevimli benzeri bala. Herkesle bildirişim kurup sorunlarını anlatıyor cins. Bizim için raporlar majör.” – BURSA

Share: