Sonuç zaman haberi… 13 askerin martir olduğu yıldırı saldırısı 15 yıldır hafızalardan silinmedi

13 askerin şehit olduğu terör saldırısı 15 yıldır hafızalardan silinmedi

ŞIRNAK – Şırnak Gabar Dağı’nda 7 Ekim 2007’de faaliyetler dönüşü 13 askeri martir eden PKK’lı teröristlerin saldırısı, bibi hafızalardaki yerini koruyor.

Şırnak’ta 7 Ekim 2007 yılında Gabar Dağı’nda ameliyat dönüşü 13 askeri şehit eden PKK’lı teröristlerin ağır saldırısı, aradan sabık 15 yıla rağmen unutulmadı. PKK’lı teröristler, Bolu Komando Tugayı’ndan bölgeye eğreti görevle mevrut ve Şırnak 23’üncü Açıkgöz Çizik Öğür Komutanlığı’na bağlı adına fariza eden 13 askeri 14: 30 sıralarında Gabar Dağı’nda pusuya düşürüldü. Teröristler, askerlerin üstüne halk bombası atıp, peşi sıra gizlendikleri yerlerden tafsilatlı namlulu silahlarla ters acı açtı. Dun saldırıda 13 çeri şehit oldu.

Hafızalardan silinmeyen saldırıyı kınayan Şırnak Düzenlilik Korucuları ve Martir Aileleri Federasyon Başkanı Mehmet Güngör, “2007 yılında Gabar Dağında yürütme edilen operasyonda Bolu Komando Er Tugayımızın ameliyat esnasında PKK’lı teröristlerce haince, kalleşçe pusuda 13 askerimizi şehit ettiler. Bu periyot şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Yavaş ve muhannet PKK terör örgütünü tiksinti ve sıkı kınıyoruz. Bağımlı kim bu garip davranışlar unutulmaz, terörle savaşım imdi çokça ayrımlı, Gabar Dağı, Bestler Dereler çizgi içinde ve sınır dışında Allah’ın izniyle yıldırı örgütünün barınacak tıpkı yer yoktur. Onlara ülke ev olmuştur. Onların bundan sonra buralarda yeri yoktur. Daha Çok teslim olan evet, olmayan geberip harcama. Bölgemizde devletimizin sayesinde fena hâlde aynı varlık ortamı var. Memleketimizde hayat var. Yıldırı örgütü bundan sonra eskisi kadar dağlarda barınamıyor. Bundan Sonra inlerine inmiştir. Terörle mücadele çıktı akıbet noktaya geliyor, gelmek üzeredir. Çıktı kafasını kaldırdığı yerde değil Gabar Dağında çıktı kuzey Irak’ta da olsa kafalarına düşecek o bomba, geberip gidecekler. Bir Tane çareleri var. Türkiye Cumhuriyetinin adaletine teslim olmak, yoksa başka kaçışları namevcut. Bu 13 şehidimizi anmak için dualar yaptık. Şehitlerimize Allahtan yağmur, kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. Tığ şehitlerimizi unutmadık, unutmayacağız. Tığ Şırnak halkı daima devletimizin yanındayız. Bayrağımız dalgalanacaktır. Alçaklara düzlük yoktur” dedi.

Martir olan 13 askerin isimleri; Astsubay Ahmet Sarıoğlu ile erat Küçümseme Fena Hâlde, Toygar Salgur, Seyfi Altuntaş, Mehmet Saika, Mehmet Şiddetli, Mehmet Uyar, Mehmet Ateşli, Son Teşrin Aksoy, Şükrü Karataş, Emrah Eryılmaz, Fetullah Selçuk ve Sıddık Küçükgöz.

Share: