Sonuç dakika malumat: Sivas’ta hırsızlık amacıyla girdiği evdeki kadını öldürmekle suçlanan maznun bilgili karşısında

Sivas’ın Şarkışla ilçesinde arakçılık için girdiği evdeki kadını bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan sanığın yargılanmasına başlandı.

Sivas 1. Gösterişli Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada, Erzincan T Tipi Sadık Ukubet İnfaz Kurumunda vakfedilmiş mevcut maznun N.K. (26), müştekiler ve taraf avukatları amade bulundu.

Sanık N.K, ifadesinde, görüngü günü amcasının oğluyla gelişigüzel olduğunu, ispirto ve mızrap özellik kullandığını, sonrasında ise evine her an uyuduğunu argüman etti.

Daha sonra babasının uyandırmasıyla olaydan agâh olduğunu doğacak süren maznun, ifadesini şöyle sürdürdü:

“Olay haset üzerimde gri pantolon, al kazak ve soluk mont vardı. Babam beni uyandırıp olayı anlattığında olayın sorumlusu olarak kıyafetlerimden ekolojik ortam beni söylediklerini anlattı. Bu tam dahi kendimde değildim. Karakola tabir yüklemek amacıyla evden çıkmıştım, polisler beni aldılar. Ertelenmiş suçlarla alakam yoktur, eve girmedim, maktulü öldürmedim ve telefonunu almadım. Beraatimi ve tahliyemi dilek ediyorum.”

Öldürülmüş D.T’nin babası B.Y. ise “Sanığın daha başlangıçta de sabıkaları vardır. Çocuğumu kaybettim, benzeri acıyı ötekisi yaşasın istemiyorum. Adalete güveniyorum, sanıktan şikayetçiyim.” dedi.

Maktulün annesi Z.Y. birlikte sanıktan şikayetçi olduğunu belirtti.

“Fenomen haset eşimle telefonda görüntülü konuşuyorduk”

Maktulün kocası E.T. ise şunları kaydetti:

“Fenomen haset eşimle telefonda görüntülü adına konuşuyorduk. Bu tam eşim bana odadan curcunalı geldiğini söyledi. Telefon ve kamerası sarih namına odaya giderek ışığı yaktı. Odada benzeri şey olmadığını görünce mutfağa doğru geçti, bu tam telefonu elinden düştü. Telefon eşimin elinden düşmeden ilk ayrıntılarıyla, zerrin montlu bir kişinin evde olduğunu gördüm fakat bu kişinin yüzünü görmedim. Telefon düştükten sonra kapandı ve ayrımsız daha açılmadı.”

E.T. daha sonraları civarda oturan aynı akrabasını arayarak evlerini arama etmesini istediğini, gelişim arkadaşlarından birlikte polisi aramalarını istediğini anlattı.

Eşinin öldürüldüğünü akrabalarından öğrendiğini belirten E.T, sanıktan şikayetçi olduğunu tabir etti.

Mahkeme heyeti, sanığın alıkonulma halinin devamına karar vererek dosyadaki eksikliklerin tamamlanması amacıyla duruşmayı erteledi.

Olayın geçmişi

Şarkışla ilçesinde 26 Şubat’ta Yukarımahalle’bile oturan 24 yaşındaki evli ve 2 yavru annesi D.T’nin komşuları, kadını evinde yaralanmış halde bulunca polise fen vermiş, eve mevrut polis ve esenlik ekipleri, bıçakla yaralandığı belirlenen D.T’yi hastaneye kaldırmıştı. Dinç avrat, müdahaleye karşın hayatını kaybetmişti.

Polis ekipleri, olayın arkası sıra habbe yakınında hareketlerinden şüphelendikleri N.K’yi gözaltına almıştı.

Kadının kocasının akrabası olduğu öğrenilen dalavereli, geçmiş ifadesinde arakçılık amacıyla girdiği evde D.T’yi bıçakla öldürdüğünü itiraf etmişti.

Share: