Sivas gündem haberleri: Doğa tutkunları Sivas’taki Tödürge Gölü’nde kamp yaptı

Sivas’ın Zara ilçesi sınırlarında yer kayran, bir nice kuş ve balık türüne karı sahipliği eden Tödürge Gölü, doğa tutkunlarını ağırlıyor.

Sivas- Erzincan kara yolu kenarında Zara ilçesine 29 kilometre uzaklıktaki Tödürge Gölü, açık sazlıkları, yeşil alanları ve asude ortamıyla doğanın güzelliklerini ziyaretçilerine sunuyor.

Sivas Tabiat Sporları Kulübü (OKLUK) üyesi 14 tabiat tutkunu, Ramsar Sözleşmesi ile dulda altına alınan ve bozkırın ortasında kısaca 5 kilometrekarelik alana yayılan Tödürge Gölü’nde dinlenme kampı yaptı.

SADAK Başkan Yardımcısı Zeki Söylemez, kamp süresince göl ve çevresinin eşsiz güzelliklerini keşfettiklerini belirterek, “Gölün kuzey tarafını dinlenme kampı alanı kendisine seçtik ve çadırlarımızı kurduk. 2 periyot 1 şeb süren kampımıza 14 doğa tutkunu katıldı. Bu süre süresince hem doğanın tadını çıkardık hem bile artağan bereketli balık tutma imkanımız oldu. Parafin balıkçıl, turna ve martı kadar kuşlar eşliğinde dirlik içinde sabık kampımızın bize kazandırdıkları saymakla bitmez.” ifadelerini kullandı.

Söylemez, dokunulmamış yapısıyla ziyaretçilerini cezbeden gölün, canlı kent ortamından uzaklaşıp doğayla beraberce sıra eylemek isteyenlerin önceki tercihleri beyninde yer aldığını söyledi.

Share: