Şita yaklaştığını hissettiriyor! Meteoroloji 4 havza üzere boğanak ve fırtına uyarısı yaptı

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü vasıtasıyla yapılan akıbet değerlendirmelere göre ülkemiz genelinin modüler kayran meydan haddinden fazla bulutlanmış, Şark Akdeniz, Mutedil ve Gün Doğusu Karadeniz kıyıları, Şark Anadolu’nun kuzeydoğusu, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Niğde, Kayseri, Artvin, Muş, Bitlis, Van, Diyarbakır ve Siirt çevreleri ile Kırklareli’nin ibik, Balıkesir’in şimal kesimlerinin yerli kalkmak üzere boğanak ve kayran saha asuman curcunalı boğanak yağışlı geçeceği adisyon ediliyor.

Hava sıcaklığında mefret bir ayrım olmayacağı, alelumum zaman normalleri civarında seyredeceği adisyon ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, arada bir ölçülü kuvvette, Marmara, Veli ve Garp Akdeniz’in iç kesimlerinde sağlam, Marmara ve Şimal Iye’de bazı bazı gücük kesiksiz fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGARA DİKKAT

Rüzgarın Marmara ve Veli bölgeleri ile Gün Batısı Akdeniz’in iç kesimlerinde sağlam, Marmara ve Yıldız Veli’de bazen gelişmemiş mütemadi fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar kabil yaşanabilecek olumsuzluklara alın tedbirli ve tetik olunması gerekmektedir.

İLLERE BAKARAK HAVA DURUMU

İSTANBUL: 20°C Parçalı ve çokça bulutlanmış, fasılalı bora yağışlı

ANKARA: 18°C Modüler bulutlanmış

İZMİR: 26°C Modüler ve bir iki bulutlanmış

ADANA: 30°C Parçalı ve haddinden fazla bulutlu, öğle saatlerinde bağırsak kesimleri ile akşam saatlerinden sonraları iklim geneli sağanak ve asuman gürültülü sağanak yağışlı

ZONGULDAK: 18°C Parçalı ve haddinden fazla bulutlanmış

TRABZON: 21°C Modüler ve çok bulutlu, fasılalı bora yağışlı

ERZURUM: 17°C Parçalı ve çokça bulutlanmış, öğle saatlerinden sonradan bora yağışlı

DİYARBAKIR: 26°C Modüler kayran düzlük çokça bulutlanmış, öğle saatlerinden sonradan bora ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Share: