Şişman taşımada emniyet kartı dönemi

– Toplu taşımada kredi kartı dönemi

KÜTAHYA – Kütahya’da toplu taşımada itimat kartları da muteber olacak. Uray, vatandaşlara kolay sağlanması üzere eskimemiş bir protokole imza attı. Protokol çerçevesinde 1 Eş 2023 tarihinden itibaren şişman taşımada güven kartıyla dahi ulaşım sağlanabilecek.

İmzalanan protokolle ilişik açıklamalarda bulunan Belediye Reisi Prof. Dr. Alim Işık, “İki mefret konuda tören düzeni imza etmek üzere ayrımsız araya geldik. Bilindiği gibi, belediyemizin elektronik özişler sistemi firması ASIS ile yapılan sözleşme uyarınca hareket birliğimiz mufassal yıllardır devam etmekte. 2021 yılında kullanılmamış uygulamaya koyduğumuz ücret cem sisteminde yapılacak olan ve antrparantez, Erişim Hizmetleri Müdürlüğümüz marifetiyle sayısal dolum temel bayilik sözleşmesi çerçevesinde ilişik tören düzeni imzalıyoruz. Yılbaşından itibaren 2023 yılında yürürlüğe girecek olan bu hizmeti, söz konusu protokol hükümleri uyarınca vatandaşlarımıza vermeye başlayacaklar. Bunlardan birisi, Kütahya Belediyemiz Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü elektronik ücret çokluk, fikirli durak sistemi, akil kart ve bulaşıcı brifing, güzergah ve kurgu takip sistemi alımı işi teknik şartnamesine uygun adına mülhak protokol. Diğeri birlikte yine Kütahya Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğümüz ile sayısal dolum asıl bayilik sözleşmesi. Bu hizmetlerden yararlanacak olan yani yüreklilik kartı kullanarak günce ya dahi binişlik ücret ödemeyi yeğleme edecek vatandaşlarımıza bu tören düzeni çerçevesinde bu hizmeti vermiş olacağız. Ayrımsız şekilde sanal bulut sisteminde anaç dolum işi çerçevesinde dahi benzeri yıl sonradan bu sistemden yararlanmak talip hemşehrilerimizin bu sistemi kullanmaya devam edeceklerini hükme bağlayan protokol. Şehrimize ömre bedel ve güzel olsun diliyorum. Özetle, 1 Eş’tan sonraları imdi yüreklilik kartı uygulaması da şişko taşımada hizmete sunulmuş olacak. Ayrıca, ayrımsız sene dolduktan sonra sanal dolum sisteminin devamı bile bu protokol çerçevesinde getirilecektir” ifadelerini kullandı.

Yüklenici firma yetkilisi Toplama Çıpa ise, “2023 yılı itibariyle Kütahya şehrimizde artık otobüslerde bilgili kabul etmek zorunda kalmadan yüreklilik kartıyla binişler gerçekleştirilebilecek. Bunun yanı sıra, cep telefonu üzerinden IOS ve Android faal uygulamaları ile mevhum anaç oluşturup binişler gerçekleştirilebilecek” diye konuştu.

Share: