Sınavlar ertelenecek mi?: Icra Vekili Selçuk’tan sınavlar için açıklama

Milli Yetişek Bakanı Selçuk, sosyal iletişim araçları hesabından yaptığı açıklamada, öğrencilere seslendi.

Selçuk, öğrencilerin seslerini duyduğunu ve paylaşımlarını okuduğunu, müstevli döneminde kararları, eğitimciler ve hekimlerle gelişigüzel oluşturduklarını aktardı.

Sınavlarda yapılacak bire bir tecil düzentileme yükünüzü elan aşkın artıracaktır”

Salgının seyrini günce izlediklerini belirten Selçuk, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Neyin riskli, neyin gerekli olduğu üstüne verilere dair olarak ortak rey geliştiriyoruz. Bu görüşmeler neticesinde, köy okullarımız ve ana okullarımız yüze yüze eğitime çoktan başladı. 1 Mart’ta ilkokul 1, 2, 3, 4’üncü sınıf öğrencilerimizle 8 ve 12’nci dershane öğrencilerimiz da karşı karşıya eğitimlerine başlıyor. Sizlerin de yemeden içmeden sınavlarınızı karşı karşıya gerçekleştirebilmemiz için müstevli tedbirleri noktasında bütün hazırlıklarımız tamam. Öğrencilerimizin yüzde 40’ı yani yarıya yakınınız sınavlarını tamamladı filhakika. Sınavlarınızda bugün yapılacak ayrımsız tehir, yakın zamanda himmet yükünüzü henüz fazla artıracaktır. Bizim dahi durumunuzu tespit yazar ihtiyaçlarınıza uygun destekleme programları tasarlamamızı engelleyecektir. Ati yıllara sorun biriktirmemek için bir zamanlar çalışmak bu yüzden haddinden fazla eleştiri.”

pic.twitter.com/nGRClVdNvk

— Vuzuh Selçuk (@ziyaselcuk) February 21, 2021

Alınan kararlarda önceliğin temas ahit esenlik olduğunu tamlayan Selçuk, destek ve aksiyon birliğinin önemine dikkat çekti.

Share: