Sigorta eksperleri TÜSED Bahar Çalıştayı’nda tıpkısı araya geldi

Ülkemizin bildirme doğru derneklerinden birisi olan Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği, hile kadrosu Baharat Çalıştayı’nı bu sene Antalya’da gerçekleştirdi. Çalıştaya TOBB Sigorta Eksperleri İcra Komitesi (SEİK)’ in mecmu üyeleri, TÜSED’in tekmil kurulları, kesim ve il temsilcileri, nahiye idare kadroları, Sigorta Eksperleri Dayanışma ve Eğitim Bilimi Vakfı (SEDEV) Başkanı Tamer Topal, Oto Dışı Sigorta Eksperleri Derneği (ODSED) Başkanı Engin Özaydın, Akdeniz Sigorta Eksperler Derneği (AKSED) Başkanı Hasan Nurlu Erciyas, Anadolu Sigorta Eksperleri Derneği (ASED) Başkanı Cafer Yalçıntaş, Iye Sigorta Eksperleri Derneği (ESED) Başkanı Aycan Fatma Erkal ve derneklerin yönetim kurulu üyeleri katılımda bulundu.

Çalıştay, TÜSED Genel Sekreteri Toplama Balkan moderatörlüğünde sırası ile; Hasan Fer Erciyas, Aycan Fatma Erkal, Cafer Yalçıntaş, Engin Özaydın, Tamer Topal’ın konuşmaları ve TOBB SEİK ve TÜSED Başkanı Ahmet Nedim Yiğitlik’mağara küşat konuşması ile devam etti.

Erdem konuşmasında SEİK ve TÜSED vasıtasıyla tamamlanan, devam eden ve önem sırasına göre yapılması hedeflenen çok sayıda ayrımlı çalışma olduğunu anlatım ederek icraat karşı güdük bilgiler verdi. Çalışmaların “Mevzuat ve Ünsiyet, Yazılım ve Teknoloji, Kurumsal İşleyiş, Iz Kurallarına ve Töre Bilimi İlkelere Ahenk, Eskimemiş İş Alanları Kazanılması ve Eğitim” asıl uğur kodları altında gruplandırılarak bodur, gelişmemiş-ılımlı, mutedil, ölçülü-detaylı ve uzun vadeli adına önceliklendirildiğini ifade fail Başbuğ, SEİK ve TÜSED aracılığıyla yazılmış yerine taşıt altına alınan bu çalışmaların gelecek yönetimlere aktarılması gerekliliği dikkate alınarak hazırlanmış olduğunu belirtti. 

Çalıştayın geçmiş bölümünde TÜSED Başkan Vekili Hak Stoper “Çığır Töre Bilimi Kuralları ve Meslek Deontolojisinin Oluşturulması” sunumunu çalışmalara ilişin salondaki parçalanmamış katılımcıların görüşlerini alarak etkileşimli şekilde gerçekleştirdi. Bu bölümde Sigorta Eksperliği mesleğinin bağımsızlık ve tarafsızlık, yiğitlik, mesleksel sürücü belgesi, giz hıfız, mesleki ilgi ve dikkatin gösterilmesi, töre bilimi değerlere ve meslek standartlarına neva ilkelerinin önemi vurgulanarak ayrımsız mesleğin etik bilimi kurallarının belirlenerek kayıtlı ayla getirilmesi, bu kurallara uyulmasının sağlanması ve patika deontolojisinin oluşturulmasının o meslek mensuplarına mahsus cüret açısından az çok mefret olduğu genel akseptans gördü.  

Toplantının ikinci bölümü sırası ile TÜSED Başbuğ Vekili Dürüst Kesici, TÜSED Yönetim Kurulu Üyesi  Mehmet Berk Erozan ve TÜSED Yönetim Kurulu Üyesi Duran Ermiş Koçak eliyle gerçekleştirilen mesleğin güncel iktisadi sorunlarına dayalı sunumlar ile bitmeme etti. Bu bölümde kara araçları branşı ve oto dışı branşlar kalkışmak üzere yönetmelik çalışmalarına vakar verilmesi görüşülerek katılımcıların görüşleri makbuz.   

TOBB SEİK ve TÜSED Başkanı Ahmet Nedim Erdem yoluyla yönetilen başıboş kısım ile bitmeme eden toplantının akıbet bölümünde katılımcılar düşünüm ve düşüncelerini iletirken, soruların bütünü değerlendirilerek yanıtlandı. TÜSED Yönetim Kurulu, toplantının akabinde “TOBB SEİK başbuğ ve kurul üyelerimize, umum dernek komutan ve asamble üyelerine, kredi başkanı ve umumi heyet üyelerine, iştirak sağlayıcı meslektaşlarımıza, mesleksel birlikteliğimize gösterdikleri hassasiyet ve katkıları üzere teşekkür ederiz.” ifadelerine yer verdi.

SEDDK: Çekirdeksel Sigorta Havuzu kuruluyor

Sigorta ve Reasürans Brokerleri Derneği yeni başkanını seçti

Sigortasız yüreklilik seçeneği geliyor

2021 yılında sigortalı müteharrik sayısı arttı

Uçak sigorta pazarında büyük kaybolma yaşanacak

Y kuşağı sigorta ürünlerinden neler bekliyor?

Share: