Sevimsiz albeni hastalıkları da birlikte getirdi, vatandaşlar natürel ürünlere yöneldi

Şita ayları ile alay malay soğuyan gelgel hastalıkları birlikte getirdi. Hastalıklardan tevakki etmek isteyen vatandaşlar natürel ürünlere yönelirken, Tuğba Kuruyemiş mağazalarında bahir oluştu.

Şita ayları ile gelişigüzel vatandaşlar sevimsiz gelgel ve yanında getirdiği hastalıklardan korunmak üzere defa aramaya başladı. Yağışsız geçen şita mevsimi ve kesif yaşanan flama değişimleri nedeniyle itici algınlığı, nezle ve enflüanza kabil solunum yolları artma gösteriyor. Katıksız yollar ile hastalıklardan korunmak isteyen vatandaşlar bitkilere yönelirken, Türkiye genelinde kısaca 100’ün üzerinde şubesi olan ve merkezi Aydın’dahi bulunan Tuğba Kuruyemiş’in hazırladığı hususi kış çayları ve muhtelif mahsulat istem görüyor. Afiyet açısından birçok faydası kâin ıhlamur, adaçayı, zencefil, zerdeçal ve tarçın üzere şifalı bitkiler üstelik yeryüzü çok yeğleme edilen mahsulat beyninde saha aldı.

İlaç kullanamayan ve hastalıklardan doğal yolla tevakki etmek isteyen vatandaşların taleplerine kimi zaman yetişmekte tartı çektiklerini anlatım fail Tuğba Kuruyemiş Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tonkul, “İlaç bürümek istemeyen bir nice yurttaş çareyi natürel yollarda arıyor. Saf ürünlerle kendini korumaya özen gösteren vatandaşlarımızdan gelen talepler üstüne ilkbahar bölümü besin mühendisleri aracılığıyla hazırlanan ve adını ‘Şita çayı’ adına adlandırdığımız ürünümüz yoğun ilgi görmeye bitmeme ediyor. Temas sene sonbahardan kışa antre döneminde ürünü hazırlayıp ülke genelindeki mağazalarımızda kış köşesi hazırlıyoruz. Ürünümüz gösterişli rabıta görüyor. Özellikle ilaç kullanmaması tavsiye edilen natürel ve örgensel ürünlerden elde edilen kış çaylarına henüz aşkın bandaj gösteriyor. Zencefil, zerdeçal, tarçın, antrakt kökü, havlıcan, karanfil, kuşburnu ve bamya çiçeği karışımdan özel ayrımsız formül ile yapılan ‘kış çayı’ hele argıt iltihabı ve sevimsiz algınlığına cebin tüketiliyor. Hiçbir taraf etkisi olmayan bu özel karışım şita çayı ile gencinden yaşlısına, çocuğundan gencine soğuğa cebin herkesin direncini artırıyor” dedi.

Öte yandan hele hint safranı, zencefil ve tarçının bile rağbet gören ürünlerin başında meydan aldığını belirten Tonkul, “Vatandaşların doğal ürünlere olan ilgisi hele Korona virüs salgını ile alay malay benzeri hatim elan arttı. Bu nedenle nebatat elan fazla ilgi çekiyor. Hint Safranı, zencefil ve tarçın bildirme çok yeğleme edilen doğal ürünlerin başında düz alıyor. Zerdeçal, karaciğerin bildirme mebzul ilacı, dem temizleyici ve muafiyet sistemi güçlendirici. Zencefil dahi kayırıcı solunum yolu hastalıklarında yarar sağlıyor. Tarçın dahi enfeksiyonlara karşı esirgeme içerir, beden direncini açık artırma ve çağ dolaşımını düzenlemeye kazanım. Değme bitkinin kendine göre faydası ayrımlı amma arz aşkın yeğleme edilen mahsulat bunlar” diyerek konuştu. – AYDIN

Share: