Serencam zaman haberi | Samsun’da FETÖ’nün yıpranmamış yapılanmasına faaliyetler: 9 denetim

– Samsun’da FETÖ’nün yıpranmamış yapılanmasına işler: 9 gözaltı

SAMSUN – Samsun’da Samsun, Ankara, Amasya, Trabzon ve Malatya merkezli 5 ayrı FETÖ soruşturması kapsamında örgütün yeni yapılanmasıyla ilgili Samsun’da 8, Ankara’da ise 1 gönül gözaltına makbuz.

Edinilen bilgiye bakarak, Samsun, Ankara, Amasya, Trabzon ve Malatya Cumhuriyet Başsavcılıkları tarafından yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Oran Yapılanması soruşturması kapsamında örgütün kullanılmamış yapılanmasına yönelik yapılan strateji ve icraat doğrultusunda haklarında yada ailelerinde FETÖ kapsamında daha önceden iş işlenmiş olan şahıslara TC numaraları ile kartsız iş yaparak mal sağladığı tayin edilen ve irtibatlı oldukları şahıslara yönelik bu saban Samsun mülk merkezinde 8, Ankara ilinde 1 kalkmak üzere 9 nahoş yakalanarak gözaltına alındı.

Samsun Itimat Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Savaşım Ofis Müdürlüğü ve Samsun Inanma Müdürlüğü Terörle Mücadele Büro Müdürlüğü ekipleri aracılığıyla düzenlenen senkronik operasyonda gözaltına alınan 8 emanet Samsun Güvenlik Müdürlüğüne götürüldü. Ankara’da gözaltına alınan 1 kişinin ise Samsun’a getirileceği öğrenildi. Sormaca bitmeme ediyor.

Share: