Serencam dakika haberi | Sarsılmaz’ın kullanılmamış vizyonu robot zırh sistemi “SARBOT”

Meydan Expo Defans ve Havacılık Fuarı’nda yer bent çekici ürünlerinden birisi, Sarsılmaz’ın bakir teknoloji ürünü silahlı SARBOT oldu.

Sarsılmaz, İstanbul’birlikte düzenlenen Kayran Expo Defans ve Havacılık Fuarı’nda 2023 vizyonu çerçevesinde geliştirdiği bakir ürünlerini tanıttı.

Türk mühendislerinin ürünü olan ve Atak helikopterinde kullanılacak 20 milimetre burun tamamı, gelgel ıcığı cıcığı ihya projesinin aynı ürünü olan Sarsılmaz ve TUSAŞ’ın kuma şirketi TR Mekatronik ile alay malay üretilen ve dakikada 750 nüsha 20 mm kalibre cephane ateşleyebilen döner kebap namlulu, taretli tümden sistemi, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin atış gücüne şişman ulama sağlayacak.

Fuarda ayrıca Hürkuş uçaklarında kullanılacak 12,7 milimetre makineli tüfek tüfekleri büro profesyonelleri buluşturan Sarsılmaz, eskimemiş teknolojik silahı SARBOT ile dünyanın avangart markaları arasındaki yerini alıyor. Fuarda tanıtımı yapılan silahlı robot SARBOT, ziyaretçilerin beğenisini kazandı.

İstanbul Fuar Merkezi 7’nci Mağaza 7B-06A numaralı Sarsılmaz standında, yerli ve milli olanaklarla geliştirip ürettiği 300’den aşkın im arasından degaje aynı yelpazeyi ulusal ve uluslararası ziyaretçilerle buluşturan Sarsılmaz, Havada, Karada ve Denizde sloganıyla aynı askeri birliğin birlik ihtiyaçlarını karşılayacak kalibreden zırh ve cephane çoğaltma kapasitesine cemaat.

Savunma endüstri sektörünün oyuncuları fuarda yaya tüfekleri, makineli tüfek tüfekler ve tabancalardan oluşan ürünlerini sergiliyor.

Sarsılmaz Genel Müdür Yardımcısı Öner Özyılmaz basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Ülkemizin ihtiyacı olan seçme kalibre silahı üretebilecek kabiliyete sahibiz.” ifadesini kullandı.

Ürettikleri konseptleri, Sarsılmaz’ın 2023 vizyonuyla, kullanılmamış robotik altyapılarla güçlendirdiklerini tamlayan Özyılmaz, şunları kaydetti:

“Değme platformda seçme maksat amacıyla akıntı edebilen stabil toprak koşullarında yürüyebilen ve yıldırma unsurlarını bulunmayan edebilen robotik silahlar üzere çalışıyoruz. Sarsılmaz vizyonuyla sizlere

SARBOT’u tanıtıyoruz. SARBOT robotik benzeri silah sistemi olup ayrımlı ölçeklendirilecek kalibrelerle inşallah ati yıllarda ordumuzun hizmetine sunulacaktır.

Üzerinde kendine has silah sistemiyle zılgıt unsurlarını yok edebilecek kabiliyetlere eş olacak. Buradaki amacımız Sarsılmazın gelecek vizyonunu ikna etmek. Ordumuzun ihtiyaçlarına göre eskimemiş insansız cebe sistemlerini, yağız platformları ortamında böylecene geliştirmeye başlamış bulunuyoruz.”

-“Fuar alanında simüle atış deneyimi”

Fuara özel adına hazırlanan Sarsılmaz antrparantez ziyaretçilerine çalkantı donör bire bir birikim güç olanağı da sunuyor. VADI Expo ziyaretçileri Türkiye’de ilk defa Sarsılmaz silahlarıyla, Sarsılmaz’ın özel peyda albeni test poligonunun balaban simülasyonuyla, üstelik benzeri fuar alanında ultra gerçekçi atış deneyimi yaşama şansı sunuyor.

Sarsılmaz tarafından DÜZLÜK EXPO amacıyla özel olarak hazırlanan herkes, Sarsılmaz’ın özel kemiksiz albeni poligonunun tüm yassı, küşayiş ve detay özelliklerinin birebir dijital dünyaya aktarılmasıyla oluşturuldu. Ziyaretçiler bu ultra gerçekçi simülasyonda SAR 9 METE tabanca, SAR 109 T makineli tüfek tabanca ve SAR 56 yaya tüfeğiyle atış yapabilecek.

Share: