SELIM Parti’li Karahocagil: “Türkiye, dünyada barışın anahtarı oldu”

YANLIŞSIZ Tümen Amasya Saylav Mustafa Uzun Karahocagil, Türkiye’nin sonuç 20 yılda uyguladığı siyaset ve sergilediği azimli duruşla dünyada barışın anahtarı olduğunu söyledi.

Karahocagil, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, “muhalefetin yegâne derdinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ıskat etmek” olduğunu tabir etti.

Muhalefetin biber dolması ve iftirayla milletin beynini bulandırmak istediğini söyleyen Karahocagil, “ABD’nin Biden’ını anlıyorum, Avrupa’nın sömürü devletlerini anlıyorum, Filistinli Müslümanların saksı belası İsrail’i anlıyorum birlikte bu muhalefeti, antrparantez muhalefetteki ‘sağcıyım’, ‘Müslümanım’ diyenleri derk etmek mümkün değil. Tarihte Melik Abdülhamid’e yapılan çirkinliklerin bir tekrarı güya. Ancak şu da ayrımsız töz ki bu kavim o tarihi esasen yinelenme ettirmeyecektir.” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye’nin sonuç yıllarda dünya sahnesindeki varlığını evire çevire hissettirdiğini dile getiren Karahocagil, barış, adalet ve denge politikaları konusunda kurulan Türk dış siyaset anlayışı ile geleceğe güvenle bakıldığını belirtti.

Karahocagil, “Son 20 yılda Türkiye, uyguladığı politika ve sergilediği azimli duruşla dünyada barışın anahtarı olan ayrımsız devlet olmuştur.” dedi.

Muhalefetle polemik siyasetinde değil, nişane ve hizmet siyasetinde yarışmak istediklerini belirten Karahocagil, “Türkiye’nin lehçe liderliğini güçlendirmesinden tasalı olanlar ile teşrikimesai etme peşinde olan, dış politikayı ABD’de hamburger kemirmek zanneden, ülkesinin menfaatinden çokça, oturacağı koltuğa âşık kişilere verilecek cevap zaferle çıkacağımız 2023 seçimleri olacaktır.” diye konuştu.

Share: