SELIM Parti’li Karahocagil: “Türkiye, bir zamanlar hayali de kurulamayan hizmetlere sahip”

DÜRÜST Öğür Amasya Saylav Mustafa Uzun Karahocagil, “Türkiye bugün, bir zamanlar hayali üstelik kurulamayan hizmetlere erbap durumdadır.” dedi.

Karahocagil, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, DOĞRU Öğür hükümetlerinin, iz üretimini temel düz dümen biçimi ile 20 yıldır faaliyetlerini sürdürdüğünü muhalefetin ise hile ve bühtan siyasetini artırarak bitmeme ettirdiğini söyledi.

Türkiye’nin çıktı siyaseten algın, kazançlı olarak şaşkın, yönetimsel yönden karışık, bakım anlamında sakat bire bir mutluluk olmadığını tamlayan Karahocagil, “Türkiye bugün, bir vakitler hayali üstelik kurulamayan hizmetlere sahip durumdadır. Ülkemiz, enerjiden defans sanayisine, sağlıktan eğitime, tarımdan ulaşıma gelişigüzel alanda balaban tıpkı alçak olma yolunda ilerleme, gelişme ve ivme kazanmaya devam etmektedir.” ifadelerini kullandı.

Karahocagil, hesaplı hizmet faaliyetleri arasında ulaşımın makro benzeri vadi tuttuğunu, şark ile günindi ülkeleri beyninde güreşçi köprüsü vazifesi gören Türkiye’nin ulaşım yatırımlarıyla ayrımsız bükülme geçirdiğini kaydetti.

Dünyanın genişlik şişman 10 ekonomisi arasına girebilmenin yolunun, güçlü tıpkısı uran ve lojistik altyapıya eş olmaktan geçtiğine dikkati çeken Karahocagil, “SELIM Fırka hükümeti namına geleceğin Türkiyesi’ni bina etmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Benzeri yandan eser, hizmet üretmeye bitmeme ederken gayrı yandan 2053 ve 2071 vizyonumuz ile dünya devleriyle yarışan toptan ayrımsız aheste merkezi haline vürut yolunda emin adımlar ile ilerlemeye bitmeme ediyoruz.” diyerek konuştu.

Share: