SELIM Parti’li Karahocagil: “CHP, dolma ve iftirayla gençleri kandırıyor”

AK Tümen Amasya Milletvekili Mustafa Uzun Karahocagil, CHP’nin “yalan, dolan, iftira, dezenformasyon ve manipülasyonla gençleri kandırdığını” söyledi.

Karahocagil, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, cumhur reisi adayını Kemal Kılıçdaroğlu adına açıklayan altılı ganyan masanın inandırıcılığının kalmadığını anlatım etti.

Kılıçdaroğlu’nun, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan karşısında bir nice posta yenildiğini dile getiren Karahocagil, “Bir kayırıcı 11 el yenilmişse 12’ncisinde bile yenileceği aşikar değil mi?” diye sordu.

Karahocagil, 2008’de öğrencilere sunulan bursların, CHP yoluyla Anayasa Mahkemesine yapılan başvuruyla fesih edildiğini aktararak, “DÜRÜST Fırka hükümeti değme zaman gençlerin beraberinde, onlara hizmetin yeryüzü iyisini sunmak amacıyla var gücü ile çalışmasına, parçalanmamış imkanlarını seferber etmesine rağmen, CHP’nin duygu alanı olan biber dolması, dolan, iftira, dezenformasyon ve manipülasyonla gençleri öyle bir kandırıyorlar kim şaşırıp kalıyoruz.” ifadesini kullandı.

Aile ve Içtimai Hizmetler Bakanlığının hizmetlerine ilişik de hikmet veren Karahocagil, Türkiye’da, 397 Toplumsal Bakım Merkezi, 1365 yavru bakım kuruluşu olduğunu ve bu kuruluşlardan 14 bin 141 kişinin bakım aldığını belirtti.

Share: