Selde çöken yola 35 metre uzunluğunda köprü düz yazı ediliyor

Bartın’da geçen sene yaşanan baskın afetinde Bartın- Karabük yolu Yenihan mevkisinde çöken yolda, güreşçi köprüsü yapımına başlandı.

Geçen yıl 11 Ağustos’ta meydana gelen yeğin afetinde Ayvaz Deresi’nin taşması sonucu yıkılan ve sonrasında yolun altından geçen menfezlerin yenilenerek ulaşıma açıldığı Bartın-Karabük yolu Yenihan mevkisinde güreşçi köprüsü mensur ediliyor.

35 metre uzunluğunda ve 15 metre kadar olması planlanan köprü çalışmaları nedeniyle Bartın-Karabük karaca yolunun 25. kilometresinde erişim kontrollü kendisine servis yolundan sağlanıyor.

Bölge sakinlerinden 39 yaşındaki Özlenti Ergün, gazetecilere, dominant afetinde Ayvaz Deresi’nin taşması sonucu evlerini akarsu bastığını belirterek, selden komşularının yardımıyla kurtulduğunu söyledi.

Köprü yapılmasının, mahalle sakinlerini analog afetleri yaşamaktan kurtaracağını aktaran Ergün, “Yaklaşık 2 ay içinde biteceğini öğrendik. Tığ ve gayrı hane sakinleri üzere çok olumlu bir himmet oluyor. 11 Ağustos’taki afeti aynı daha gitmek istemiyoruz. Cenabıhak kimseye bu afeti tıpkısı daha yaşatmasın.” diye niteleyerek konuştu.

Tahminî 2 ay zarfında tamamlanması planlanan inşa çalışmaları, dronla görüntülendi.

Share: