Şehir Partisi Umumi Başkanı İnce, Trabzon’da partililere seslendi Açıklaması

Memleket Partisi Genel Başkanı Aşure Ayı İnce, “Benim anketim sokaklardır. O sandığı patlatacak Memleket Partisi. Bunu bile bütün görecek.” dedi.

İnce, partisinin Araklı İlçe Başkanlığının açılışında yaptığı konuşmada, Yurt Partisi yerine hangi Cumhur İttifakı’na hangi de Kavim İttifakı’na benzemediklerini belirterek, “Tohumu değiştirmiyoruz ama rastgele dönüş suluyoruz, gübresini veriyoruz, güneşe çıkartıyoruz. Gerisi Allah’tan.” diye niteleyerek konuştu.

Türkiye’yi karış karış dolaşarak dertlerini anlattıklarını dile getiren İnce, şu değerlendirmede bulundu:

“Bana diyorlar kim ‘Yeni kurulmuş aynı partisin. Karşında cesamet var, Erdoğan var, devletin hazinesi var. Beraberinde MHP var. Karşısında Kılıçdaroğlu, Akşener, Ongunluk, Gelecek ve UMAR var. El altından bile HDP var. Sen bu ikisini şappadak şüphesiz devireceksin? Neye güveniyorsun? Belediyen yok, kaynak yardımın namevcut, arkanda yüklenici bulunmayan.’ İşte benim arkamda olanlar burada, gönüllüler ordusu. Evet ben bu milletin neyine güveniyorum? Söyleyeyim, bol insanlara, çağ verenlere, yetimin başını okşayanlara, yolda bulduğu ekmek parçasını öpüp başına koyup kenara koyanlara, aza bağışı yapanlara, al ışıkta duranlara, komşusu açken kendisi tok yatmayanlara, fakire fukaraya müzaheret edenlere, haram lokma yemekten korkanlara güveniyorum. Zımnında bu millete güveniyorum. Allah’ın izni, milletin isteğiyle bu işi başaracağımıza inanıyorum. Ölçüm sizindir, gerisi kaderimizde ne yazdıysa o peki.”

İnce, elan sonradan Arsin ilçesine kapalı Çubuklu Mahallesi’nde 2,5 yıl evvel meydana gelen heyelanda 21 familya ve caminin hasar gördüğü bölgede incelemede bulundu, vatandaşların sorunlarını dinledi.

Ortahisar kaza merkezinde esnafı müzakere fail ve aynı müddet vatandaşlarla mülaki İnce, sormaca şirketlerinin fikir oranlarını eleştirerek, “Sokaktaki karşılaştığımız durumu görüyorsunuz. Yüzde 1’lik, 2’lik parti cins mi? Haddinden Fazla henüz ilavesi. Bunu ben görüyorum. Benim anketim sokaklardır. O sandığı patlatacak Şehir Partisi. Bunu de hep görecek. Anket firmalarına da kap olsun.” ifadelerini kullandı.

İnce, Akçaabat ilçesindeki esnaf ziyaretinin arkası sıra Giresun’a cereyan etti.Share: