Şehir Konseyi Engeller Meclisinden özürlü depremzedelere bindi

Türkiye’de 6 Gücük Ay 2023 tarihinde Kahramanmaraş’ta meydana mevrut sarsıntı sonrası Kırşehir’e yerleşen özürlü depremzedelere Kırşehir Site Konseyi engellenmesi meclisi destek sunuyor.

Engelliler Meclisi Başkanı Turgay Çipo, devletin gelişigüzel tür ihtiyacın giderilmesinde sivil toplum kuruluşları ile bindi olduğunu engeller meclisinin da engelli depremzedeler için lazım çalışmaları yürüttüğünü belirtti. Kırşehir’e yerleştirilen depremzedelerin akülü makine, akü ve temel ihtiyaçlarının karşılanması noktasında destek sunulduğunu nâkil Çipo, “2 ayrı sakat depremzede kardeşlerimizden birinin akülü anahtar ve bir diğerinin akülü açacak aküsü ihtiyaçlarının giderilmesine anahtar olmanın vicdani huzuru ile tamam milletimizi devletimize ve bu alanda bakım veren sivil topluluk kuruluşlarımıza destek olmaya nida ediyoruz. Bu mutlu hizmeti gerçekleştirmemizde bize bindi olan kendi akülü aracını bağışlayan ve isminin açıklanmasını istemeyen engelli kardeşimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Kahramanmaraş, Hatay, Malatya ve depremin şiddetli hissedildiği bölgelerden Kırşehir’e mevrut hareket zedelerin esas ihtiyaçları Kırşehir Valiliği koordinesinde karşılanıyor. – KIRŞEHİR

Share: