Seçmene sövme fail İYİ Partili şahsa duyurma

DÜRÜST Öğür Dilovası İlçe Başkanı İlhan Yıldırım ve çokça sayıda partili sosyal medyada düz kayran ve DOĞRU Parti’li seçmenlere sövme ve taşlama edilen videoyu calip berbat için yanlışlık duyurusunda bulundu.

Saika, yaptığı yazılı açıklamada, içtimai medyadan İYİ Öğür Dilovası İlçesi Demirciler Mahalle Başkanı olduğu galiba A.E.G’nin, AK Fırka’ye iştiyak vermiş vatandaşlara yönelik yavaş hakaretini üzülerek izlediklerini belirtti.

Doğusuyla batısıyla 81 ilin cemi mozaiğini zarfında barındıran ilçelerinde böyle tıpkı hadisenin gelişmesinin manalı olduğunu dile getiren Saika açıklamasında şu ifadelere meydan verdi:

– Içtimai medya profilleri ve paylaşımlarında İYİ Fırka’nin mahalle başkanı olduğunun muhtemelen olmasına karşın bu zehir hadisenin olmasından acilen bilahare İYİ Fırka Dilovası İlçe Başkanı’nın fenomen için ‘Algı operasyonudur.’ üzere izah yapması ve şahsın ‘fırka ile alakası olmadığını’ belirtmesi olayı örtbas etme çabası siyasal etik, ahlak kurallarına ve güzel ilçemiz Dilovası’nın kontak, el birliği ve kardeşlik hukukuna yakışmamıştır. İYİ Tümen Dilovası İlçe Başkanı’nı derhal özür dilemeye ve konu ile ilgili yaptırımı uygulamaya davet ediyoruz.

Yıldırım, bahis konusu hakaretten apaydın olmalarının ardından tamlık kurum mensuplarıyla İlçe Kurnaz Komutanlığına berbat hakkında lazım cürüm duyurusunda bulunduklarını aktararak sözlerineşu şekilde bitmeme etti:

– Türel süreci başlatmış bulunmaktayız. Meselenin sonuna kadar takipçisi olacağımızı ve bu gidi şahsiyetin mukteza cezayı alması amacıyla elimizden geleni yapacağımızı bildirme ediyor ve tamam DÜRÜST gönüllülerimizi iyi duyuya çağırma ediyorum.

Mavera yandan, Zat yaptığı paylaşım sonrası nazik reaksiyon topladı. “İsteyen istediği yerde paylaşabilir” diyen nefer, mevrut tepkiler konusunda toplumsal medya hesabını kapattı. İYİ Öğür Kocaeli İl Başkanlığı ise yaptığı bağlanmış açıklamada Göçmez’in öğür ile ilişiğinin kesildiğini açıkladı.

Yapılan açıklamada, şu ifadeler saha aldı:

– Güzeşte akşam saatlerinde içtimai medya siteleri üzerinden küfürlü paylaşımlarda kâin Erhan Göçmez’in davranışı tek şekilde akseptans edilemez. Henüz önce mütenevvi siyasi partilerde üyeliği bulunan Erhan Göçmez İYİ Tümen’ye 3 kamer önceki üye olmuştur. Partimizde hiçbir görevi yoktur. İYİ Tümen’nin kurumsal kimliği ile bağdaşmayan paylaşımlarından çevre Erhan Göçmez’in partimizle ilişiği ivedilikle kesilmiştir. Kendisi disipline gönderme edilmiş ve istifa etmiştir. İYİ Fırka Kocaeli İl Umumi Heyet partimizin tek siyasi parti üyesine cebin önyargılı, tavırlı, tepkili olmadığını, rastgele vatandaşın düşünüm özgürlüğüne ürkmek duyduğumuzu belirtmek isteriz.

– Biz ayrıksı kimseler kabilinden ötekileştirmek adına bütün Türkiye’yi kucaklayan, Türkiye’yi hep renkleriyle İYİ bir geleceğe hazırlamak üzere çabalayan ve bu uğurda yöntem üreten tıpkısı partiyiz. Dün sosyal medyaya yansıyan bahse konu olayla ilgilendiren bozukluk diler, eş tek davranışı katiyen kabul etmeyeceğimizi saygıyla duyururuz.
 

Share: