Seçer: “Bizim şişko taşıma kooperatifleriyle hiçbir problemimiz olmuyor’

Mersin Ağacı Büyükşehir Şehremini Vahap Seçer, boşluk, bağlanak ve sivil sosyete kuruluşları ile sonsuz diyalog halinde olduklarını belirterek, “Bizim toplu taşıma kooperatifleriyle hiçbir problemimiz olmuyor. Bizim anlayışımız, sorunları diyalog eliyle fora etmek var” dedi.

Başbuğ Seçer, Tarsus Muvasala A.Ş. Kooperatif Başkanı Musa Kültürlü ve yönetimini ülfet etti. Komutan Seçer’e, üyelerine zaman olacak destekten kontekst teşekkür fail Kooperatif Başkanı Musa Aydın, kendilerine verilen fırsatla araçlarını küçülterek, giderde avantaj sağlayacak hizmete zaman itibariyle başladıklarını söyledi. Vazıh, “Bu projeye mürur aşamasında bize sunma iri katkısı olan Vahap Başkanım ve çıkışlı umum arkadaşlara teşekkürname ediyorum. Bu üyelerin senelerce çektiği aynı eziyet vardı. İnşallah Vahap Başkanımın yardımıyla, bu dava çözülüyor. Tarsus’ta 30 küsur hattımız var, 64 araçla çalışıyoruz. Araçlarımız benzeri namına eskiydi. Yakıt tüketimi çoktu. Biz bunları Başkanımıza söylediğimizde, sayımızın yetmediğini üstelik söyledik. ‘Bu projeye geçersek belki ayrımsız savmak yeriz’ dediğimizde, ‘Bizim şayet size bu hat tıpkı katkımız olacaksa neden olmasın’ dedi. Sonunda UKOME’den kararlarımız üstelik geçti. Haddinden Fazla teşekkür ediyoruz” dedi.

Tarsus’tan Anamur’a kadar haddinden fazla sayıda şişko nakil kooperatifi olduğunu, 2,4 milyonluk şehirde, Büyükşehir Belediyesinin toplu nakil araçlarıyla günlük 150 bine mümasil muvakkat taşındığını kaydeden Başbuğ Seçer ise “Demin dolgun taşıma, belediyeler üzere aynı ticari mesele değil, biz tüccar değiliz. Tığ de devreye gireriz, hatta yıllık bütçeden mahsus benzeri hisse de bindi verir, kentin toplu taşımasına ulama yaparız” ifadelerini kullandı.

Mersin’dahi ilk kez 13 ilçeden 100’den aşkın toplu taşıma kooperatifi başkanını tıpkı araya toplayarak sorunlarını dinlediğini ve çözüm üzere bir hamle attıklarını hatırlatan Seçer, “Bir şeylerin değiştiğini görün istedim. Biz uray namına size düşman filan değiliz. Kararları beraber alalım dedik. Alınacak değişmeyen sizi üzmesin, amma siz da beni üzmeyin kim vatandaşımın karşısında mahcup duruma düşmeyeyim. Neticede bizim birlikte vatandaşa alın sorumluluğumuz çokça ağır” diyerek konuştu.

“Hayatımın tek döneminde insanları sınıflandırmadım”

Namına yönelik bir nice engelleme olduğunu sav fail Seçer, bu engellemelere rağmen işini gereği kadar ve ayrım yapmadan yaptığını tabir ederek, “Bura Tarsus. Tığ buranın kültürüyle erişmiş insanlarız. Tığ çöz içeyiz, beraberiz. Tığ hayatımızın hiçbir döneminde insanları partilerine bakarak sınıflandırmadık. Herkesin ayrımsız siyasal görüşü vardır. Tıpkı evde da ayrımlı siyasi görüşte kardeşler var. Biz bunları düşmanlaştıramayız. Özellikle ki aynı belediye reisi tek yapamaz. Zira, Belediye Başkanı ateş ideolojik olamaz. Ben CHP’liyim, bununla övünürüm, o ayrıdır. Ama benim seçkin uygulamamda CHP’liliği ön plana çıkarmam, ayrımcılık yapmam, bunlar olmaz” şeklinde konuştu.

Oda, birlik ve sivil topluluk kuruluşları ile daim diyalog halinde olduklarını belirten Seçer, “Bizim dolgun nakil kooperatifleriyle tek problemimiz olmuyor. Bizim anlayışımız, sorunları diyalog vasıtasıyla çözmek. Mesai arkadaşlarımla birlikte ilgilendiren benzeri şikayet gelmez. Zira bu belediyenin bir kültürü var” ifadelerini kullandı.

Desteklerle araçları küçültmeye giden kooperatif üyelerine aynalı olsun dileğinde mevcut Seçer, “İnşallah artağan işlemler yaparsınız. İnşallah çıktı bile birlikte pir şeyler yaparız. Bizim şu anda burada 68 şerha otobüsümüz var. Şu anda etkin olan 40 otobüsümüz var. 41 pasaj elan gelecek. Tığ toplamda 272 otobüs aldık. Ben vatandaşlarımın kentlileşmiş tıpkısı kentte yaşamasını istiyorum. Toplu nakil araçlarının havalandırması olacak, temiz olacak, güdücü narin olacak. Seyahat edenleri ailesinden birisi gözüyle görecek. Biz bu konuda çokça titiziz. Sizden üstelik ricam, vatandaşlarımıza mebzul davranın” dedi. – MERSİN

Share: