Sav Ocakları Başkanı Yıldırım: “Dava Ocakları dünyanın en büyük gençlik teşkilatıdır”

Dava Ocakları Umumi Başkanı Ahmet Alp Yıldırım, “Sorun Ocakları dünyanın bildirme iri cahillik teşkilatıdır. Tığ varsak Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni diz çöktüremezler” dedi.

Milliyetsever Akım Partisi (MHP) aracılığıyla 23 Ekim Alışveriş haset degaje katılımla Manisa’da düzenlenecek miting öncesi yer illere ziyaretler gerçekleştiren Sav Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Saika, Okumuş Ülkü Ocakları İl Başkanlığı’nda ülküdaşları ile buluştu. Ziyarette yaptığı konuşmasında Sorun Ocakları’nın dünyanın arz nazik gençlik teşkilatı olduğunu kaydeden Ahmet Alp Saika, “Geçtiğimiz günlerde yapılan bir sormaca çalışmasında ilk defa fikir kullanacak 6,5 milyon gencimizden yüzde 35’i kendisini ülkücü yerine tanımlıyor. Biz da sahaya indiğimiz ant bunun karşılığını fazlası ile görüyoruz. Geçtiğimiz ahit yapmış olduğumuz Türk gençliği şölenlerinde salonlara sığmayacak kalabalıklarla karşılaştık. Ocaklarımızı görüşme ettiğimiz ant gençlerimizin sayısının iki katına, üç katına çıktığını görüyoruz. Bu dahi bizleri mutlu ediyor.” diyerek konuştu.

“Cahillik teşkilatımızın bu büyüklüğünde manidar benzeri şekilde çalışması, herkese seslenme etmesi bizleri gururlandırıyor.” ifadesini kullanan Saika, “Tığ görüşü, düşüncesi hangi olursa olsun, gelişigüzel gencimize topluluk çıkmakla mükellefiz. Ulusçu Akım Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Cesamet Bahçeli’nin, ‘Tığ ati intihabat için değil, gelecek nesiller üzere çalışıyoruz’ sözü bile Ülkü Ocakları’nın duruşu ve hedeflerini ortaya koyuyor. Türk düşmanlarının öncelikli hedefi Sorun Ocakları. Ama şunu kimesne unutmasın kim bu devletin, bu milletin çatısı biziz. Tığ varsak Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni asla diz çöktüremezler. Hamdolsun bunun farkında ve bilincindeyiz. Hep çalışmalarımızı da bunun üzerine devam ettiriyoruz. Eskiden Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in, şehitlerimizin, ağabeylerimizin bu davayı bize dirilik ettiği şekliyle bitmeme ettiriyoruz” açıklamasında bulundu.

Sorun Ocakları Umumi Başkanı Ahmet Yiğit Saika’a ziyaretinde Milliyetçi Debi Partisi Vazıh İl Başkanı Haluk Alıcık, Efeler İlçe Başkanı Ahmet Hâkim ve Sevgili Ocakları İl Başkanı Hakan Karakuş özellikle koyulmak üzere MHP’liler ve Dava Ocakları mensupları haremlik etti. – AYDIN

Share: