SARIGÜL: BELEDİYE BAŞKANLARINI ADLİYE KORİDORLARINDA DEĞİL, ŞANTİYELERDE KISALTMAK İSTİYORUZ

TÜRKİYE Değiş Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “TDP olarak belediye başkanlarını adliye koridorlarında değil, şantiyelerde başlamak istiyoruz” dedi.

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, bire bir kadro hükümlü yakını ile gelişigüzel Nevşehir E Tipi Kapalı İnfaz Kurumu önünde matbuat açıklaması yaptı. Sarıgül, 9 Nisan’dan itibaren cezaevleri önünden af çağrısı yaptığını belirterek, “Şu anda 81’inci cezaevinin önündeyim. Pandemi koşulları münasebetiyle çeklerini senetlerini ödeyemeyen binlerce esnafımız oldu. Maatteessüf aynı el gençlerimize ulaştı ve gençlerimize bulaştı. Binlerce gencimiz maden batağı ile karşı karşıya kaldı. Çeşitli nedenlerle 285 binin üzerinde baht mahkumu cezaevlerinde şu anda toplumsal hazar affını ve kardeşlik hukuku affını beklemekte. Türkiye Değişim Partisi namına af çağrımız siyasi bir davet değil, kesinlikle ve banko vicdani aynı çağrı adına yineliyoruz. Nevşehir Cezaevi’nin önünden inançlı devletime, merhametli devletime, sevecen devletime, adaletli devletime sesleniyorum. Şu anda babaları, anneleri cezaevinde olan binlerce çocuğumuz var. Anne ve babalarına hasret. Anneler, babalar ve çocuklar amacıyla affet” diyerek konuştu.

‘DAVUTOĞLU’NUN SÖZLERİNİN ÜZERİNDE ARA VERMEK GEREKİR’

Bir gazetecinin Gelecek Partisi Umumi Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun ‘6’lı masada gerekirse 2 namzet çıkartılabilir’ sözlerini sorması üstüne Sarıgül, ‘Sayın Ahmet Davutoğlu dışişleri bakanlığı yapmış, başvekillik yapmış, diplomasiyi sonuç merhale gani bilen ve diplomatik konuşmaları serencam derece ferah bilen tecrübeli tıpkısı siyaset adamıdır. Aylardan beri masanın etrafında oturan, başvekâlet yapmış olan tecrübeli bir yöntem adamının ‘ikinci aynı aday çıkartabiliriz’ konuşması akıbet merhale manidardır, üstünde durmak gerekir’ yanıtını verdi.

‘BELEDİYE BAŞKANLARININ YERİ ŞANTİYELERDİR’

TDP Genel Başkanı Sarıgül, bir gazetecinin İçişleri Bakanlığı’nca İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde düzenlenen soruşturmalara ilgilendiren sorusu konusunda bile, “Belediye başkanlarının yeri şantiyelerdir, kentin güzelliğidir, sanattır, çevredir, doğada diri canlılar ile buluşmaktır. Belediye başkanlarını bırakalım dönemlerini tamamlasınlar. O dönemlerinin sonunda birlikte budun kararını versin. Alelhusus içişleri bakanlığı geleneklerinde benzeri içişleri bakanının şehremaneti başkanları ile çokça aşkın uğraşması, bizim ihtişam geleneklerinde yoktur. TDP olarak şehremaneti başkanlarını adliye koridorlarında değil, şantiyelerde sarmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Share: