Şans milli boksörler, Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını tamamladı

Talih Kadın Boks Milli Takımı ve Kader Erkek Yumruk Oyunu Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamındaki Kastamonu kampı sona erdi.

Türkiye Yumruk Oyunu Federasyonunun Kadıdağı Kamp Merkezi’nde başantrenörler Ahmet Çınar ve Cahit Himoğlu yönetiminde gerçekleştirilen kampa 26 sportmen katıldı.

Ay-bariz ekipler, bugün organizasyonun yapılacağı İtalya’ya gidecek.

Talih Kadın Boks Milli Takımı Başantrenörü Ahmet Çınar, AA muhabirine, kampın berenarı verimli geçtiğini söyledi.

Kampı 3 Eylül’den bu yana sürdürdüklerini tamlayan Çınar, “Sporcularımızın morali ve keyfi yerinde. Çok ferah hazırlık dönemi geçirdik. Daha önce defalarca İstiklal Marşı’nı okuttuk. Bu yıl de okutmayı hedefliyoruz. Çalıştık, hazırız. Allah’ın izniyle ülkemize madalyalarla döneceğiz.” ifadelerini kullandı.

Yıldız Eş Boks Milli Takımı Başantrenörü Cahit Himoğlu ise iyi bir çalışma dönemi geçirdiklerini dile getirerek, “Çocuklarımız bize inandı, tığ de yılların tecrübesiyle çocuklarımızı çalıştırdık. Gereken umum hazırlıklarımızı bildirme iyi şekilde yaptık. İtalya’da yapılacak şampiyonada paye yapacağımıza inanıyorum. Alacağımız madalyalar, başarımızın göstergesi olacak.” diyerek konuştu.

Montesilvano kentinde yarın başlayacak şampiyonluk, 5 Ekim’bile tamamlanacak.

Share: