Şanlıurfa’da “Kuma akılla yarınlara çalıştayı” düzenlendi

Şanlıurfa Valiliğince “Eş akılla yarınlara çalıştayı” gerçekleştirildi.

Bir otelin güruh salonunda düzenlenen çalıştayda, DÜRÜST Tümen Şanlıurfa milletvekilleri Halil Özcan, Mehmet Büyük Cevheri ve Zemzem Suyu Gülender Açanal selamlama konuşması yaptı.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan çalıştaydaki konuşmasında, Şanlıurfa’nın birçok alanda potansiyeli olan, büyümeye ve gelişmeye celi tıpkı site olduğunu söyledi.

Şehrin potansiyelini harekete geçirebilme kapasitesini kullanarak, gelişim birliğiyle düşün göstermek ve gelişigüzel hareket edilmesi gerektiğini ifade fail Ayhan, şöyle konuştu:

“Böylelikle insanımız ve şehrimiz gönençli yarınlara ulaşabilecektir. Şehrimizin rüçhan problemlerini sınırlamak, farklı kesimlerden gelen görüşleri toparlamak, ihtiyaçları yakalamak ve sürdürülebilir gelişmeye yönelik kuma benzeri vizyonda buluşabilmek namına hakeza tıpkısı çalıştay düzenlemeye değişmeyen verdik. Şehrimizin geleceğine dayalı aynı rota çizerken, oturduğumuz yerden kararlar ahzetmek istemedik. Bu şehirde birlikte yaşıyorsak, geleceğimiz yerine bile gelişigüzel kararlar vermemiz gerekiyor. İş birliğimiz bu noktada çokça kıymetli. İş birliği yarmak ağırlık işleri kolaylaştırıyor, umum birliğiyle güzel sonuçlar elde edilmesini sağlıyor. Elan nazik resmin benzeri bütün kendisine görülmesine imkan tanıyor. Cümle toplumun ahali ele vermesi, mukaddema dahi günümüzde dahi her antlaşma pir sonuçlar ortaya çıkarmıştır. Bu anlayışa binaen, bizler de bugün burada ahali ele verip şehrimizi elan dahi geliştirip güzelleştirmek amacıyla neler yapabiliriz, bunları bütün birlikte istişare edeceğiz. Şanlıurfa’nın seçme kesiminden insanın görüşlerine önem veriyoruz. El aracısız, us akıldan üstündür. İstişare eylemek, bire bir konuya dangadak çokça gözün tıpkısı anda bakabilmesi ve aniden aşkın beynin bir anda düşünebilmesidir. Bu iş birliği kültürünü koordineli şekilde sağlayabilen şehirler kalburüstü oluyorlar. Bizlerin öncelikle bu kültürü geliştirmesi geçişsiz, bunu dahi İnşallah bütün birlikte başaracağız.”

Çalıştayın güzelce sonuçlara dil olacağını aktaran Ayhan, “Böyle evire çevire topraklarda, böylesine sunturlu insanlarla yürümekten itibar duyuyorum. Rabbim yolumuzu, bahtımızı bariz etsin. Şahsım ve şehrim hesabına, bu yolda mesai harcayan herkese muvaffakiyetler diliyorum. Başarılarımız artarak bitmeme etsin İnşallah.” diye konuştu.

Çalıştaya, kurum amirleri, sivil cemiyet kuruluşu temsilcileri, akademisyenler ve ilgililer katıldı.

Share: