Samsun’da avrat kursiyerler, depremzedeler amacıyla üretime geçti

Samsun Büyükşehir Belediyesi marifetiyle düzenlenen eğitim bilimi kurslarına katılan kadın kursiyerler, depremzedeler amacıyla eke ve bala kıyafetleri dikmeye başladı.

Kahramanmaraş merkezli yerine meydana gelen iki şişman sarsıntı sonrasında Samsun Büyükşehir Belediyesi bölgedeki çalışmalarda vadi alıp bindi olurken, Samsun’da başlatılan yardım seferberliği üstelik bitmeme ediyor. Büyükşehir Belediyesi ile Halk Eğitim Merkezi hareket birliğinde planlı umum sanatları kurslarına katılan avrat kursiyerler, depremzedeler için harekete geçti. Kumaşlarla ve dokumalarla depremzede vatandaşlar üzere muhteşem ve yavru kıyafetleri dikmeye başlayan kadınlar, ürettikleri kıyafetleri kıyamet sonrası Samsun’a gelen depremzede ailelere ulaştırılacak.

Depremzede vatandaşlara verilecek giysilerin dikimiyle ait çalışmalar için bilgi veren Vakarlı Konakları Aile Yaşam Merkezi Eş Karı Birimi Sorumlusu Sevgili Sevgi Gençoğlu, “Afetin yaşanmasından bilahare kursiyerlerimizle fahri adına kıyafet üretmeye başladık. Kumaşlarımız esasen hayırseverler vasıtasıyla realizasyon edildi. Biz dahi depremzede vatandaşlarımız üzere bir anda üretime geçtik. Yekpare kursiyerlerimiz sağduyulu bir şekilde davranıp adeta seferber oldu. Birlik gücümüzle depremzede vatandaşlarımız üzere üretmeye devam ediyoruz” dedi. – SAMSUN

Share: