Samsun haber… Samsun’da FETÖ’nün bakir yapılanmasından 3 suratsız adliyede

Samsun’da FETÖ’nün yeni yapılanmasından 3 keleş adliyede

SAMSUN – Samsun merkezli FETÖ soruşturması çerçevesinde örgütün yeni yapılanmasıyla ilişkin Samsun ve Ankara’da gözaltına alınan 5 şüpheliden 3’ü adliyeye atıf edildi.

Edinilen bilgiye göre, Samsun, Ankara, Amasya, Trabzon ve Malatya Cumhuriyet Altını Başsavcılıkları aracılığıyla ölçülü Fetullahçı Terör Örgütü/Koşut Izzet Yapılanması soruşturması dahilinde örgütün yeni yapılanmasına yönelik yapılan takip ve çalışmalar doğrultusunda haklarında yada ailelerinde FETÖ çerçevesinde daha başlangıçta muamele işlenmiş olan şahıslara TC numaraları ile kartsız iş yaparak mal sağladığı belirleme edilen ve angajmanlı oldukları şahıslara müteveccih salı sabahı Samsun yer merkezinde 8, Ankara’da 1 atılmak için 9 ibret yakalanarak gözaltına alındı. TEM Büro Müdürlüğü aracılığıyla 4 ayrı ilin talimatıyla gözaltına alınan 3 gönül ilgili illere gönderilirken, 1 sevimli ise geri Samsun Adliyesine gönderme edilip adli arama şartıyla başıboş bırakıldı.

Samsun ÇIFTLIK Yazıhane Müdürlüğü ekipleri aracılığıyla Samsun merkezli Samsun ve Ankara’da gözaltına alınan 2 birey polisteki sorgularının peşi sıra erkin bırakılırken, 3 emanet ise bugün Samsun Adliyesine gönderme edildi.

Share: